Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kulfoldon vegeztem a kozepisko...

Kulfoldon vegeztem a kozepiskolat van eselyem Magyarorszagon tanulni tovabb jogot?

Figyelt kérdés

Itt kezdtem a kozepiskolat, itt is fogok vegezni az iden, de szeretnek haza menni, mert itt nagyon draga a jogi egyetem, az itteni penzbol otthon jobban megtudnam oldani!


Otthon nem jartam kozepiskolaba, hogyan tudnek bekerulni, Magyar egyetemre? A Pazmany Peter egyetemre?


Mik a kovetelmenyek?

Kell felvetelizni, vagy kulonbozetit tenni?

Milyen tantargyakat kell felvennem ott a jogon kivul?

Matek, fizika, kemia?

Vagy esetleg, alapbol nem foglalkoznanak velem, mert kulfoldon vegeztem a kozepiskolat?


Ugyved szeretnek lenni, es otthon szeretnem megvalositani, mert itt borzasztoan draga.


Szoval mik a lepesek?


2014. aug. 27. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia! Be kell adnod februárban a jelentkezési lapot, amin megjelelölöd, hogy melyik egyetemre akarsz járni.

A felvi.hu-n tájékozódhatsz, hogy milyen tárgyakból kell érettségizned.

Jogi egyetemen jogi tárgyakat oktatnak, kémiát tudtommal nem :D

2014. aug. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nem tudsz bekerülni államilag támogatott helyre, Amihez alacsony jövedelem kell, akkor félévente legalább félmillió itthon is a tandíj. Jogászokból pedig túlképzés van.
2014. aug. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"Ha nem tudsz bekerülni államilag támogatott helyre, Amihez alacsony jövedelem kell, akkor félévente legalább félmillió itthon is a tandíj." Ez hatalmas butaság, az állami támogatott helyhez semmi köze nincs a családi jövedelemnek, a felvételi pontszámokhoz van köze, meg ahhoz hogy valaki elhasználta-e már a rendelkezésre álló 12 féléves keretet amit államit tölthet el felsőoktatásban.

Lehet jelentkezni úgy is hogy külföldön érettségizel, semmi akadálya, állami ösztöndíjas is lehetsz. Bár jogász szakon az általános felvételi szabályoktól eltérően sajnos előre államilag meghúzott ponthatár van, 464 pont, ami alatt senki sem kerülhet be államira. Fizetős képzések tandíjai egyetemenként változnak a legolcsóbb 150.000/félév a legdrágább 250.000/félév. a Pázmányon éppen 230.000/félév. (a képzés árának semmi köze a minőséghez!!!!) fizetős képzésre nem kell magas pontszám a bekerüléshez, elég sokszor jogszabályi minimum is, jövőre 280 pont lesz, persze van ahol fizetősre ettől jóval magasabb a bekerülési pontszám.

Kell érettségi töriből és vagy magyar vagy egy nyelvből, egyk a kettőből emelt szintűnek kell lennie. Az emelt érettségit itt kell letenned Mo-n, hacsak kint nem valami különleges helyen érettségizel, ami elfogadnak emelt érettséginek, általában nem szokták a külföldi érettségit csak középszintűnek elfogadni, ezért 99,99% hogy egy érettségit itt kell letenned. (gondolom a nyelvi érettségi lenne, ami ha kint tanulsz neked nem gond)

fizika,kémia nincs jogon:))

Ha tantárgyakra vagy kíváncsi nézz meg egy minta tantervet jogász szakon pl. itt, kb. egyformák a tárgyak minimális az eltérés egyetemenként.

[link]

2014. aug. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Itt most nem a penzen van a hangsuly hogyha Magyarorszagon fogok tovabb tanulni, mert jobban osszetudok verni 5000 $ egy evre mint itt kulfoldon 50000 $ van kulonbseg.


Csak attol felek hogy sok a "lemeradasom" marmint jo itt elvegeztem a kozepiskolat de a Magyarorszagi oktatas meg a kulfoldi mas, es attol felek, hogy esetleg az itteni errettsegi bizonyitvanyomat majd nem fogadjak el, vagy esetleg ha fel is vesznek olyan nagy lesz a kulonbseg az oktatasban, hogy elveszve fogom erezni magam, ertitek?


Meg attol is tartok, hogy ha sikerulne is elvegeznem, akkor meglehet elni Magyarorszagon mint ugyved?

Vagy annyi ugyved van, hogy szinte lehetetlen lenne munkat talalnom, mint ugyved?

2014. aug. 28. 18:32
 5/7 anonim ***** válasza:
A "lemaradásod" nem lesz lényeges, a jogi képzés az ahol eléggé kevés szükséged van az általános középiskolai ismeretekre. Én már csak tudom:))...Szorgalomra, érdeklődésre, intelligenciára, logikus gondolkodásra van elsősorban szükség a jogász képzéshez hidd el.
2014. aug. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ügyvédként megélni az más kérdés, az diploma után elég hosszú idő, hogy annyira kialakítsd a praxisod hogy megéljél,jobb arra számítani hogy ez nehéz lesz, célszerűbb egy céghez pályázni jogtanácsosnak. Ha biztos lábakon állsz akkor elindulni mint ügyvéd, vagy azért a nyelvtudás a profi anyanyelvi szintű nyelvtudás még mindig hozzásegít egy nemzetközi irodai álláshoz, ebből még mindig hiány van, bárki bármit mond.
2014. aug. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi ezek sokat segitettek :)

Angolul beszelek hiszen ezen a nyelven diplomazok, a spanyolt meg az iden fogom lerakni a diplomaval egyutt, marmint spanyolbol is diplomazni fogok eleg jo pontszammal, lehet hogy ez sokat segit majd :)

2014. szept. 1. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!