Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kémia szintfelmérő egyetemen?

Kémia szintfelmérő egyetemen?

Figyelt kérdés

Szeptembertől a Debreceni Egyetemre fogok járni, biológia szakra, és a beiratkozásnál elvileg kémia szintfelmérőt kell írni... a gond csak az, hogy 3 éve tanultam utoljára kémiát.

Biológiából emelt szinten érettségiztem, OKTV-n majdnem bejutottam a döntőbe, és a biokémia egész jól ment, de külön kémiát már nagyon rég tanultam. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a szintfelmérő mennyire számít valaki megítélésébe? Gondolom, ha egy bizonyos szint alatti eredményem lesz, akkor lesz ugye kémia felzárkóztató (amire mondjuk amúgy is bejárnék), de mellette már fel kell vennem a Kémia I-t, nem? És ha nekem első órán elkezdenek olyan szintről magyarázni, mintha emelt kémia érettségim lenne, mit kezdek magammal? Persze gondolhattam volna rá, hogy lesz szintfelmérő, meg persze bepótolható lenne a hiány, de több idő kéne, most megvettem Villányi - Kémia összefoglaló középiskolásoknak, gondoltam, egy kicsit talán előrébb leszek, de nem tudom, mit érek azzal, ha most bemagolom ez egészet, aztán úgyis elölről kell kezdeni...

Egyébként csak én érzem azt, hogy nem vagyok elég intelligens az egyetemhez? Elég tanulós vagyok, ami tényleg érdekel, az nagyon meg tudom tanulni, de ugye biológia alapszakon lesz más is, például matek meg fizika, matekkal még semmi bajom nem volt, de eddig folyamatosan azzal ijesztgettek, hogy a volt gimisek már első évben visszajárnak, hogy a tanárok segítsenek nekik, mert egyetemen egyből integrálással, deriválással indítanak, és nem érdekli őket, hogy tanultad, vagy sem... Mint írtam, matekból mindig kitűnő voltam, de csak középszinten érettségiztem, fizikát meg szintén utoljára 10-ben tanultam... Őszintén nagyon félek, hogy mi lesz, most próbáltam utána olvasgatni, és több helyen is írták, hogy "hát jó ha 25 emberből, aki kezd, 3-an lediplomáznak..." pl. biológián... És mondjuk nem szeretnék azok között lenni, akiket első félévben kidobnak, mert ez tényleg érdekel, és ezzel szeretnék majd foglalkozni, és persze a kémia is menne, csak kéne még egy kis idő, azért jó néhány év anyagát egy hét alatt megtanulni, úgy, hogy meg is értsem, elég nehéz. Nem tartom magam zseninek, és szeretnék egyetemre járni és tanulni, de mostanában elgondolkodom, hogy nem vagyok-e túl ostoba hozzá... (jó, persze nehéz elképzelni, hogy rajtam kívül mindenki matek-fizika-kémia-biológia emelt szinten érettségizett, de akkor is, alapvetően nem biológia szakos voltam, csak fakultációs, lehet, hogy már alapból hátránnyal indítok)

Bocsánat, ha kicsit elment az eszmefuttatás, alapvetően a kémia szintfelmérő érdekel, és ha valaki a DE-re jár, és biológiára, akkor tudna-e mondani pár dolgot erről... előre is köszönöm a válaszokat!



2014. aug. 28. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
sztem te ezt kissé túldramatizálod. simán meg lehet tanulni mindent. egyik volt osztálytársam is biosz szakra jár, ő ugyan emelezett de szóbelire már el se ment, mert 12 pontja lett, innentől fogva gondolhatod, hogy nem egy penge belőle, de még a biosza is csak ilyen 30 vmennyi lett, és 4,3 végzett második félévben, elsőben valami 4,1. a lényeg h semmi nem lehetetlen, és igen ez már egyetem, sokszor olyat fognak tanítani amiről azt sem tudod, hogy mi az. Plusz attól jobb motiváció nincs, hogy ezt akarod csinálni! Fel a fejjel, határozottan! Sok sikert, egy gytk-s hallgató
2014. aug. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Itt a bioszon mindenki retteg a fizikától, nem értem miért. Jó, vannak elvárásaik, dehát ez egy egyetem, itt persze, hogy többet kell tudni mindenből. Ha az ökológia érdekel, akkor nem kell fizikát tanulnod, de ha inkább a molekuláris dolok, akkor kell a fizika, és jobb ha megtanulod, később lehet rá szükséged. Megsúgom, hogy minden héten házifeladat van fizikából, amit a neten kell megoldani, és ha kimásolod a kérdéseket, beilleszted googlebe, kiadja ezt a csodálatos gyakori kérdéseket, mert valaki minden tipus feladatot feltett ide, itt pedig nagyon érthetően le van vezetve. A vizsga ugyan ilyen feladatokból lesz, valamint feleletválasztós elméletből. Nem vészes.

A kémia pedig, előröl kezditek, a legelejéről, az atom szerkezete... Kb annyit kell majd tudni, mint egy emeltre, de nem vészes, nem kell tőle félni. Lesznek órák, amiknél csak fogod a fejed, mert van egy nagy szakadék a középiskolás és az egyetemi anyag között, de nem leszel egyedül, azokat nehezebb lesz megtanulni.

A matekot úgy fogják oktatni, h igen, deriválás, integrálás, de az alapoktól. Óráról órára átnézed az anyagot, akkor nem maradsz le.


Még egy jótanács, a növényeket majd nagyon tanuld, de nagyon.

2014. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mindkettőtöknek köszönöm szépen a válaszokat, valamennyit segítettek :) Igazából csak a kezdéstől féltem nagyon, de (ha eljutok odáig) genetika-növénybiológia-biotechnológia szakirányt választanék, amúgy is a növények érdekelnek, úgyhogy majd megpróbálok nagyon tanulni. A fizikát meg majd csak túlélem valahogy.
2014. aug. 29. 12:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Túl fogod élni :) Azon az oldalon, ahol a fizika házik vannak, gyakorlófeladatokat is találsz, ahol le tudod magad ellenőrizni. Szemináriumon pedig elég érthetően elmagyarázzák a feladatok megoldási menetét.

Mikor gimis voltam, nem igazán értettem a fizikai számításokat, itt egyetemen viszont igen, és 4-esre vizsgáztam. Tehát szerintem neked is menni fog. :)

2014. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Történt azóta valami?
2014. nov. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!