Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen államilag támogatott...

Egyetemen államilag támogatott nappali képzésen mennyire fog bárkit érdekelni, hogy nem járok be órákra, csak vizsgázni?

Figyelt kérdés

Utálok suliba járni! Azt hallottam az egyetem már saját felelősség, ha nem járok órára, előadásra, és a vizsgán azt kérdezik tőlem ami csak ott volt megemlítve, az az én bajom!


Igaz ez?



Hallottam, hogy van kötelező óra meg aláírást kérnek, hogy jelen voltam-e de egy lazább szakon mint pl vendéglátás turizmus, mennyire fog bárki is veszekedni velem,h ogy én alig járok be, és nem fog ez így menni, ki fognak rúgni az első félév után?


Vagy ez már nem gimi, hogy bárki utánam mászkáljon, keressen? Ha nem vagyok bent, és pont lemaradok valami fontosról, az az én bajom?


Elég csak vizsgázni bejárni?

Vagy fog bárki is számon kérni, hogy engem 3 hete nem láttak?



2014. aug. 28. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a tárgyaid követelményeinek, ha írják, hogy az órák egy bizonyos százalékán benn kell lenned, akkor megbuktatnak, ha nem jársz be.
2014. aug. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
(kivéve ha körbemegy egy lap a nagy előadóban és van valami haverod aki felírjon a listára)
2014. aug. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előadások nagy részére általában nem kötelező, viszont úgy kb a tárgyak feléhez tartozik gyakorlat, ami kötelező, maximum 1-2 alkalommal lehet hiányozni. Emellett a legtöbb tárgyból vannak évközi zh-k, amiket legalább elégségesre meg kell írnod, hogy később vizsgázhass a tárgyból.

És akkor a házikról, beadandó feladatokról még nem is beszéltünk, azok elég nehéz lenne anélkül megcsinálni, hogy nem mész az egyetem közelébe a vizsgaidőszakig.

Szóval maximum a szüleid fognak számon kérni, hogy miért 5 évig tart elvégezni az amúgy 3 éves képzést.

2014. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk előadásra nem muszáj bemenni, valaki mondta is hogy ő valószínűleg nem fog tudni bejárni az egyikre mert ütközik egy másik órával. Gyakorlatra viszont kötelező bejárni, max 3-szor hiányozhatsz. Amelyik órából 2 van egy héten, arról 6x.
2014. aug. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel ha nem mész a te dolgod, viszont ha lesz órán aláírás és te soha nem leszelo tt, akkor a tanár nem írja alá a félévedet és nem jelentkezhetsz vizsgára, és jövőre veheted fel. így minek egyetemre menni?
2014. aug. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Változó, mert nekem volt olyan tárgyam ahova gyakra be kellet járni, egyet hiányozhattál azt is igazolással. Ha úgy állsz hozzá, hogy soha nem akarsz bejárni, el se kezd, mert akkor gondolom a követelményrendszert mástól fogod kérdezni, soha nem leszel semmivel képbe. Nekem van ilyen csoporttársam, akit kb csak év elején és néhány gyakon lehet látni és mikor kérdezi pl h mikor lesz az első zh, mindezt úgy hogy már 3 hete megírtuk na az elég idegesítő.
2014. aug. 29. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az elején be kell menni és később meglátod, hogy mire érdemes mire nem.


Általános tapasztalatom, hogy a jó professzoroknál semmi sem kötelező, mégis szinte mindenki bejár, a rossz, szakmailag gyenge oktatóknál pedig minden kötelező, mindent ellenőriz, mert különben a kutya sem menne be az óráira.


Ugyanez a helyzet a vizsgáknál is, mindig a szakmailag leggyengébb (tudományos kutatásban eredménytelen, nemzetközileg noname) oktatók a leginkább vérengzőek.


Sajnos ez a helyzet.

2014. aug. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!