Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg igaz, hogy nem olyan...

Tényleg igaz, hogy nem olyan "nagy cucc" az érettségi? (középszinten)

Figyelt kérdés

Nekem következő tanévben aktuális,végig jó tanuló voltam (4-es/5-ös,matek volt 3-as egyedül) és többektől hallottam hogy nem olyan nehéz mint amilyennek hisszük így előtte...(persze fogok rá tanulni normálisan,csak érdekel ti hogy látjátok így utólag)

18/l



2014. aug. 29. 12:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg igaz.
2014. aug. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nézd. Én 32 évesen két műszakos munkarendben dolgozva, mellette gyereket, férjet is ellátva napi szinten, mentem érettségizni. Választott tantárgyaim fizika, és földrajz volt, és mindenből 4-es lettem. Én mondom, ha így ilyen jól leérettségiztem nem azért volt, mert nagy a tanulási tudásvágyam.. Nem olyan nehéz, csak sokan szeretik úgy előadni..
2014. aug. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Legkésőbb az első egyetemi vizsgaidőszakodban fog feltűnni, hogy az érettségi gyerekjáték volt.

Matek hármassal gondolom inkább valami humán szakra jelentkezel majd, ezeken a szakokon általában a lexikális tudást követelik meg, egy egy vizsga például jogon nagyobb anyagot ölel fel, mint egy komplett középszintű érettségi.

2014. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Abszolút nem volt nehéz, én most érettségiztem tavasszal. Rengeteg nevetségesen egyszerű feladat van. Matekra semmit nem készültem, négyes lett. Ne parázz, hiszen úgy állítják össze, hogy a legalacsonyabb IQ szintű emberek is átmenjenek kettessel. ;)
2014. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,ment a zöld kéz mindenkinek!:)

Nekem a matek közép,és a biosz emelt az amiktől legjobban félek:(

2014. aug. 29. 13:23
 6/9 anonim válasza:

Nekem az érettségi rémálmaimban jön elő. Hiába mondta mindenki hogy könnyű, én iszonyúan megszenvedtem vele. Pedig jó tanuló voltam. És ugye a továbbtanulásom múlott rajta. Ez volt a gond. Kettessel tényleg mindenki átmegy, de ha szeretnéd hogy sok pontod legyen a felvételin akkor azért nem olyan egyszerű. Az írásbeli az semmi, nevetségesen könnyű volt. De a szóbeli....na az pokol. Nálunk az egyik "kedvenc" tanárunk az utolsó héten variálta meg a tételsort, és berakott még plusz 2 tételt, amit nem vettünk, csak mivel a tananyagban elvileg benne lett volna, hát berakta, hiába nem jutottunk el odáig. Mindenki azon parázott hogy nehogy belenyúljon. Nekem sikerült! Teljesen leblokkoltam, amúgy is gyengém a szóbeli felelés, de így hogy egy teljesen idegen téma! Én ott sokkot kaptam, sírtam. A bizottság elnöke megszánt, és kiment "kávészünetre". Így a tanárok gyorsan elküldtek, az írásbelim így is felhúzta 3-asra. De szörnyű volt!

Az államvizsga ahhoz képest tényleg SEMMI nem volt. Inkább csinálnám végig azt mégegyszer, mint az érettségit.

Úgyhogy jó tanács: szóbelire minden témát alaposan nézz át, még azt is, amit elvileg nem fognak kérni!

2014. aug. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is most tavasszal érettségiztem. OKJ-ra megyek, tehát nem volt annyira fontos, hogy nagyon jó eredményeim legyenek, de azért tanultam rá. A matekom 3-as, a törim, németem, és kereskedelmem (ez volt a választott) 4-es lett, a magyar lett 5-ös. Nem nehéz, de azért nem árt rá tanulni.
2014. aug. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%

Nem nagy cucc, feltéve, ha a következő felsőoktatási szakok egyikére jelentkezel:


biológus, fizikus, orvos, vegyész, jogász, történész, villamosmérnök vagy általában véve a természettudományos szakok, illetve pár bölcsész szak, ahol sokat kell seggelni. Akkor úgy fogod érezni, hogy minden vizsgaidőszak egy kis érettségi.

2014. aug. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy ha lenne annyi eszed, hogy megnéznéd a korábbi évek feladatsorait, te is rájöhetnél a válaszra.
2014. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!