Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem nehezebb...

Melyik egyetem nehezebb fogorvosi vagy állatorvosi?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Az állatorvosi. Többféle állatfaj különböző betegségeit kell megtanulni.

Míg a fogorvosinál csak az ember fogászati problémáiról kell tanulni.

2014. aug. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Az első mondott egy orbitálos marhaságot.


Mindkettő nehéz, az állatorvosi az "ezermestersége" miatt, a fogorvosin pedig az első két évben kőkeményen számonkérik az orvosi anyagát is, utána pedig elég alapos képzést kapnak a szájsebészet/fogszabályzás/parodontológia/konzervatív fogászat stb. témakörből.

2014. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
19%

Az elso gondolom fogorvosira jar azert tudja ilyen "jol"

Fogorvosin elso ket ev ugyanaz mint az altalanos orvosi, ugyanazok a tantargyak, ugyanazok a tetelek, biokemia, elettan, anatomia, utana mikrobiologia, patologia, korelettan, majd farmakologia...

Es fogorvosin is van belgyogyaszat, ideggyogyaszat, borgyogyaszat, sebeszet stb is, csak nem ugyanolyan melysegben mint aok-n, de aokn meg a fej-nyak regio az, ami kevesbe hangsulyos.

A kerdesedre visszaterve, ezt csak az tudhatja, aki mindkettore jar/jart. Nekem egy baratnom fogorvosin kezdte, de bukdacsolt, nem ment neki, atment allatorvosira, ott nincs ilyen problemaja, nem mondom, hogy szin5os, de elsore megvannak a vizsgai 3as atlaggal.

2014. aug. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
24%

Bár az esetek 99%-ban nem foglalkozom vele, most azért előbújhatna a vackából az a néhány patkány, aki lepontozott. Jártam az ÁOTK-n, ÁOK-n vagyok jelenleg + sok fogásszal együtt vannak/voltak óráim. Közelről ismerem a két szak rendszerét, nem úgy mint "a nagynéném volt férjének a távoli nyolcadunokatesójának egy haverja járt oda és ő mondta" gyikválaszolók.


Növesztettetek gerincet, puhatestű barátaim, vagy még nem?


Második válaszoló

2014. aug. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Az állatorvosi
2014. aug. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Állatorvosin is körülbelül ugyanazok a fő tárgyak vannak mint a humán orvosin, mivel a fogorvosin az első 2 évben ugyanazt tanulják ezért az sem kivétel. Az állatorvosis tárgyak annyiban különböznek, hogy mindenhol 4 állatfajra lebontva kérik számon az anyagot és itt nagyon gyakran 5-ként az ember is szerepel. Éppen ezért pl az anatómiánál, gyógyszertannál jócskán megnövekszik a tanulnivaló mennyisége. Nem hiszem, hogy a fogorvosi bármivel is könnyebb lenne, nem véletlenül 5 éves ott is a képzés, ugyanis ők sokkal-sokkal nagyobb részletességgel tanulnak az adott területről. Szóval szerintem elég hülye kérdés..ha állatokkal akarsz foglalkozni akkor a fogorvosi 1000x nehezebb lesz, ha pedig fogakkal akkor az állatorvosi lesz piszok nehéz..
2015. júl. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy valaki bukdácsol valamelyik szakon nem azt jelenti, hogy a szak nehezebb, mint a másik amelyik megy neki,..pusztán lehet, hogy csak azért nem megy neki mert nem szereti és nem neki való...elég együgyű dolog ebből bármilyen következtetést levonni a szak nehézségéből.......
2015. aug. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!