Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felsőoktatási szakképzések...

Felsőoktatási szakképzések nehezebbek vagy könnyebbek az alapképzéseknél?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy például bejutni is könnyebb, hiszen jóval alacsonyabbak a ponthatárok egyes szakokon, mint alapképzésben.

Azt is tudom, hogy nem jár érte diploma, csak egy oklevél.


De mondjuk egy turizmus-vendéglátást mennyivel könnyebb elvégezni FOSZK-ban, mint rendesen?

Vagy egyáltalán nem éri meg(még akkor sem, ha ez ingyenes lenne, a Bsc pedig fizetős) és inkább menjek el Okj-ra?


2014. aug. 29. 14:26
 1/2 anonim ***** válasza:
okj-t a hülye is elvégzi, akármiről is van szó. ha biztosra akarsz menni, akkor azt válaszd.
2014. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincs nagy különbség az elvárásban. Elvileg valamivel könnyebb, de sokan vannak akik átmennek FOKSZ-ról alapképzésre, mert nem bják. FOKSZ-ot annyiból nem ajánlom, hogy nagyon zsúfolt az ütemezése. Hamar vége van, de addig tényleg sokat kell bejárni. BSC-vel jobban jársz. Kényelmesebb.


OKJ nem rossz ötlet. A legjobb, ha elvégzel egy OKJ-t azon a területen, amin az alapképzést is akarod. Pl: én multimédia fejlesztői OKJ-t végeztem majd onnan mentem gazdasági informatika alapszakra. Nagyon jó alapokat ad. A gimnázium ugye nem feltétlenül azt oktatja, aminek utána tovább akarsz tanulni. Ezt a rést tudod OKJ-vel lefedni.


Nem mellékesen már el is lehet helyezkedni vele, így lesz miből fizetni a levelezőt.

2014. aug. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!