Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak fél évet lehet passzívra...

Csak fél évet lehet passzívra tenni? Egy egészet nem?

Figyelt kérdés

Kicsit csalódtam az egyetemben, meg úgy magamban is félig-meddig. Mivel államin vagyok, mindent át kell gondolnom 1000x, mielőtt döntést hozok. Ha otthagyom, fizetnem kell, viszont munkát találni sem könnyű, ugyanakkor olyan sz4r az anyagi helyzetünk már, hogy röhejesnek érzem az egyetemre járást, már a bérletcsere és az evés is problémás terület. Úgy érzem, minél tovább járok egyetemre, annál több tartozást halmozok fel az állam felé. Nem sikerült fontos vizsgám, csúszok, és nem tudom, jövőre sikerül-e magántanár nélkül... Talán passzívra kellene tennem, és belevágni valami okj-ba... Csak hát ahhoz is kell egy kezdőtőke, de legalább azzal nem 3 évig tökölnék.


Úgy tudom, csak fél évre lehet passzívra menni, ez tényleg így van? Az én sulimban nincs minden félévben lehetőség ugyanazokra a tárgyakra, így hiába teszem passzívra az őszi félévemet, ha a következő félévben nem tudok összeszedni 30 kreditet, áttesznek fizetősre. Jó lenne egy év az egyetem nélkül, már ha tudnék okj-ra menni inkább, már nem érzem úgy, hogy ráérek évekig a tanulással.


2014. aug. 30. 19:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Egymás után simán tudsz passzivizálni két félévet. (csak nem egyszerre, hanem mindig az adott félév elején)
2014. aug. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. aug. 30. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!