Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elfogják fogadni a felvételi...

Elfogják fogadni a felvételi jelentkezésemet, vagy elrontottam az egészet?

Figyelt kérdés

Az e-felvételin kitöltöttem minden adatot már hetekkel ezelőtt (érettségi, bizonyítvány, nyelvvizsgák feltöltve és a személyes adatok is). A pénzt befizettem a jelentkezésre.


A hitelesítést még nem csináltam meg, mert azt ugye elég 23.-a vasárnapig. (Majd levélben akarom.)


Viszont van egy olyan rész az e-felvételi végén, hogy ellenőrzés és hitelesítés.

Itt úgy emlékszem van egy ilyen funkció, hogy Ellenőrzés. És ezt nem csináltam meg. De ez nem kell, ugye?


Tehát még egyszer: Minden adat ki van töltve az e-felvételin, amit csak ki lehetett tölteni. A pénz be van fizetve. Így akkor nem lesz gond a felvételimmel, igaz?


2014. febr. 16. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem értelek pontosan..vagy félek hogy igen..

Ha kitöltöttél mindent amit neked kell..feltöltöttél mindent amilyen bizonyítvánnyal rendelkezel..

akkor az ellenőrzés menüre kell kattintanod..akkor mutatja hogy valóban nem hegytál ki semmilyen rovatot ami kötelező volt...ha az ellenőrzés sikeres után hitelesítés..hitelesítés után tudsz hitelesítő adatlapot nyomtatni..

Ez egy PDF file...ami letöltődik a gépedre..azt vagy egyből kinyomtatod vagy ha nincs nyomtató a gépedhez csatlakoztatva..akkor lemented és valahol kinyomtattatod..aláírod és postára adod a megadott címre..

Ha az a PDF adatlapig nem jutottál el akkor bizony nincs érvényes jelentkezésed..azaz ha maradt pirosan jelzett rész a jelentkezésnél akkor már neked csak a pótfelvételi maradt, nem elég hogy csak kitöltötted a rovatokat.

2014. febr. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ez így van hiába töltöttél ki minden űrlapot sikeresen töltötted fel a bizonyítványod ha a hitelesítést, vagy ügyfélkapun vagy hitelesítő adatlap nyomtatásával nem tetted meg akkor jelentkezésed nem lett elküldve tehát érvénytelen lesz. A február 23.-ai határidő a kinyomtatott hitelesített jelentkezés PDF-ben letöltött hitelesítő adatlap postára adásának határideje. Sajnos a legnagyobb hiba amit elkövettél mert ez ellen semmit sem lehet tenni! Marad a pótfelvételi de ott már csak az önköltséges szakok.
2014. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem volt pirosan jelzett rész. Az utolsó, általad ellenőrzésnek mondott részt nem tudom, hogy megcsináltam-e.

Kaptam egy ilyen megnézendő pdf-et, amiben az volt, hogy "EZ CSAK MINTA. NE NYOMTASSA KI EZT, CSAK ELLENŐRZÉS UTÁN"


Viszont akkor majd megnézem mi az eredmény. Most 1 napra nem elérhető az e-felvételi karbantartás miatt. Félek nem lesz meg, ahogy te mondod. De hátha.

2014. febr. 16. 11:07
 4/10 A kérdező kommentje:

1-2:


Még egy kérdés.


Amúgy is önköltséges szakra mentem volna (mert a hely, ahová jelentkezem, abból a szakból csak önköltségest indít).


Akkor ugyanúgy van esélyem a pótfelvételin?


A pontom 420 körül van és tavaly erre a szakra, ahová mennék, a felvételi ponthatár 267 pont volt. Akkor még simán felvehetnek?

2014. febr. 16. 11:10
 5/10 anonim ***** válasza:
Pont az ellenőrzést csináltad meg akkor a hitelesítést nem! Így még mindig nem érvényes a konkrét hitelesítő adatlap kell. Ezután ha mentél tovább nem volt olyan hogy hitelesítő adatlap nyomtatása? Ha szerencséd van akkor megcsináltad csak elfejtetted lementeni és kinyomtatni akkor nincs semmi baj, nagy szerencséd van. Ha a hitelesítés nem történt akkor sajnos ez ennyi volt:/
2014. febr. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, de ebben se bízz mert az egyetemek főiskolák csak azokat a szakokat hirdetik meg ahol a várnál kevesebb jelentkező volt tehát maradt még szabad hely. Nem lehetsz benne biztos hogy az az adott szak a Pótfelvételi eljárás keretén belül majd meghirdetésre kerül.
2014. febr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Jól van, köszi. Akkor várok még 1 évet. A szakra, amire menni akartam, hiába 267 a ponthatár (és nekem ennél 150-nel több van), de tavaly 350-en jelentkeztek a 100 helyre.


Egyébként nem vészes, mert ez csak a második szakom lett volna, mert másik szakon is tanulok. Így akkor nem 2, hanem csak 1 évig fogom párhuzamosan csinálni a kettőt. Nem a világ vége, a 9000 forintot sajnálom a legjobban, amit kifizettem jelentkezésre. Meg így legalább lesz még 1 évem spórolni a tandíjra.


Most az efelvételi nem elérhető a mai napon, mert adatfeldolgozás van, de ha elérhető lesz megnézem mi a valódi helyzet. Valószínűleg tényleg nem történt meg az ellenőrzés, de majd meglátom ha láthatóvá válik a honlap újra.

2014. febr. 16. 11:33
 8/10 anonim ***** válasza:

".. amennyiben még nem hitelesítette jelentkezését, akkor 2014. február 23. határidővel (!!!)hozzáférhet a hitelesítést szolgáló funkciókhoz, azaz nyomtathatja(!!!), illetve eddig a határidőig postára adhatja a hitelesítő adatlapot, vagy hitelesíthet Ügyfélkapun keresztül. A sikeres hitelesítést megelőzően adatot nem módosíthat!"


tehát ha megcsináltad az ellenőrzést, akkor minden oké

2014. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Tudom hogy annyira nem érint titeket mi lett a vége, de most megint elérhetővé vált az efelveteli és fény derült a dolgokra.


Sikerült, elfogadta! :DDD


Szerencsére úgy néz ki rosszul emlékeztem és az adatellenőrzést már megcsináltam. Engedi, hogy a hitelesítő adatlapot kinyomtassam, szóval úgy néz ki nem fogok csúszni 1 évet.

2014. febr. 16. 17:57
 10/10 anonim ***** válasza:
Örülök neki..és drukkoltam neked..és annak is örülök h leírtad..mert olyan rossza hogy itt a gyakorin legtöbbször csak a sztori elejét és közepét tudom..mi lett a problémával meg nem..de így jó..........
2014. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!