Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 50 óra közmunka középiskolában...

50 óra közmunka középiskolában, hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Most lettem 9.-es és hallottam, hogy érettségihez elkell végezni 50 óra közmunkát a 4 év alatt. Egész pontosan milyen munkákra lehet jelentkezni, illetve ezt tanitási időben vagy délután kell csinálni?
2014. aug. 31. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyenre Lehetett jelentkezni: gereblyézés, árokásás, kukázás, pelenkázás idősotthonban.
2014. aug. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
NEM KÖZMUNKA! KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT! Kénytelen vagyok ordítani, mert az agyamra megy ez a közmunkázás. A közmunkát a munkanélküliek végzik 47 ezer forintért. Ez meg arról szól, hogy segíts. Természetesen délután illetve a szünetek alatt. Az iskolák szoktak ajánlani helyeket, illetve kötelező is nekik ajánlani, amikből te választasz érdeklődésed szerint szociális, oktatási, egészségügyi, kulturális, környezetvédelmi és katasztrófavédelmi területek közül. Te is kereshetsz magadnak fogadó helyet, pl óvodát, múzeumot, öregek otthonát, állatmenhelyet stb.
2014. aug. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

"NEM KÖZMUNKA! KÖZÖSSÉGI SZOLGÁLAT! Kénytelen vagyok ordítani"

már bocs de nincs eget verő különbség a kettő között, van sok olyan suli ahol ezt az egészet közösségi munkának hívják és kb ugyanazt csinálják a diákok mint az általad említett munkanélküliek csak a gyerekek nem kapnak pénzt és nekik kötelező csinálni

2014. aug. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kötelező, hogy árkot ássanak, azt csinálhatják, ami nekik tetszik, és ahol jól érzik magukat. És az is elvi különbség, hogy kapnak-e érte pénzt vagy sem, ez nem a megélhetésről szól, hanem pont arra szolgál, hogy a gyerekek megtapasztalják, hogy pénz nélkül is jó érzés másoknak segíteni, emberek/állatok/tájak életét szebbé tenni.
2014. szept. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!