Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a középiskolai "filozóf...

Milyen a középiskolai "filozófia" tantárgy? Mit tanulunk ott?

Figyelt kérdés
2014. szept. 1. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legtöbbször a töritanárotok fogja tartani, és ha van lemaradás, akkor töri órának fogjátok használni. De ha nem, akkor meg filozófiát egészen az ókortól kezdve napjainkig.
2014. szept. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahova én jártam, ott etika meg ilyenek voltak rajta, véleményeket kellett mondanunk különböző témákhoz, ennyi volt egész évben.
2014. szept. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nálunk legtöbbször csak valami az órához totál nem kapcsolódó dologról beszélt egy csomót a tanár, voolt abban földrajz, művtöri, töri, fizika, minden. Érdekesnek érdekes volt, csak a filozófiához nem volt semmi köze.
2014. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk rendesen volt megtartva a filozófia, ellenben az előző hozzászólóknál.


Nálunk egy idősebb, nyugdíj körüli nő tartotta, aki már 40 éve a pályán volt / van és főiskolán is filozófiát tartott.


Igazából egyáltalán nem figyeltem oda, hátul ültem, zenét hallgattam, rajzolgattam, nyomkodtam a telefonomat, mert aki hátul ült és nem vergődött, azokra egy rossz szava sem volt a nőnek. A terem közepétől az elejéig igyekezett mindenki úgy csinálni, mintha figyelne.


Filozófusokról beszélt az ókorból, meg kiselőadásokat adott, nyilván filozófusokról, az is az óra része volt.

2014. szept. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Olyan kérdéseket beszéltünk meg, amire még nincs konkrét válasza az emberiségnek.Például halál, születés, lélek, mit miért, es ilyesmik.En nagyon szerettem!:)
2014. szept. 5. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!