Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszichológia egyetemi oktatás...

Pszichológia egyetemi oktatás tapasztalatok? Hol a legjobb? Rossz vélemény /tapasztalat? SZTE, PTE, DE, ELTE, PPKE, KRE?

Figyelt kérdés

Levelező alapképzés érdekel, és mivel 6 helyen oktatják az országban, a sorrend szempontjából jól jönne 1-2 infó.

SZTE , Pécsi Tudományegyetem, Debrecen, ELTE, Pázmány, Károli ---Van tapasztalatod /hallottál az ottani P. szakról valamit?



2014. szept. 2. 17:09
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Én az ELTE-re járok, nappalis vagyok, és nagyon szeretem. A tanáraink nagyon nagy tudásúak, bár a legtöbben inkább kutatnak, ez negatívum lehet számodra, ha te leginkább gyakorlati irányból szeretnéd megközelíteni a pszichológiát. Az ELTE-n sokkal nagyobb a hangsúly az elméleten, kutatóvá való képzésen, én úgy tudom, a Károlin gyakorlatorientáltabb a képzés, és talán az a legszínvonalasabb. Bár szerintem nem nagyon tudsz mellélőni, találkoztam már pl. Szegedről érkező, jelenleg doktorandusz sráccal, aki épp az MTA-n dolgozik :) Inkább az alapján dönts, melyik városban lesz könnyebb dolgod munkát találni (gondolom ezért akarod a levelezőt).
2014. szept. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Meglehet, hogy tévedek, de én úgy tudom, hogy a Pázmányon nincs levelező. Felvin megpróbáltam utánanézni, és aszerint sincs, meg anno egy évfolyamtársam pont azért jelentkezett át a Károlira, mert ott van.
2014. szept. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én SZTE-re járok pszichológiára, (nappalira) így erről tudok bővebben írni. Nagyon jók a gyakorlatok, nem kell (sok) fölösleges dolgot tanulni. A tanárok fiatalosak, jófejek. Kevés embert vesznek föl így a szakon mindenki ismer mindenkit, bárkitől kaphatsz segítséget, plusz az egyetemen is nagyon jók a lehetőségek. Lehet kutatgatni, vannak mindenféle kísérletek, ösztöndíjak, a könyvtár szuper, a város olcsó, diákbarát. Itt tényleg eléggé nyomatják a kognitív irányt, de ez igazából nem jelent semmit, nagyon megéri idejönni.

Az ELTE-ről személy szerint sok rosszat hallottam, azt mondják a nevéből él, sok az elmélet, magolni kell, kevés a gyakorlat, ha kutatni akarsz később, arra jó.

A Károlit mindenki dicséri, gyakorlatias oktatás, elismert tanárok, erős a klinikai vonala.

A többiről nem tudok semmit. Szerintem ha Pestre akarsz járni, akkor mindenképp Károli, ha vidékre, akkor Szeged.

Itt egy szemléltető ábra a képzésekről.

[link]

2014. szept. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!