Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A BME után melyik a legjobb...

A BME után melyik a legjobb villamosmérnöki egyetem?

Figyelt kérdés

2014. szept. 5. 18:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Óbudai szerintem.
2014. szept. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
+1 OE
2014. szept. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
17%

A BME...

(bocs tőled és Óbudától)

2014. szept. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
a bme után a bme? oké...
2014. szept. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
5%
Tán van, aki érti a mondanivalóját...
2014. szept. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem a BME előtt az ÓE. Ezt nem a HVG "hivatalos" rangsorolására, hanem a BME-n végzett mérnökhallgatók éktelen nagy tudáshiányára alapozom. Gyakorlatilag semmihez nem értenek, amikor megkapják azt a disszipatív papírt. ... Órákat mesélhetnék erről, de felesleges. Láttam amit láttam :D Hatalmas a sötétség... egy oszcilloszkópot nem képes használni. Épp az nem megy neki, ami a mérnöknek a legfontosabb: a szemlélet.
2014. szept. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%

#6: Engem érdekelne. Mesélj, kérlek, órákat. Elvégre itt nincs erre moderatúra, a szerverek bírják, és szegény kérdező meg csak megbirkózik azzal, hogy öttel több értesítést kap, és tán ő is profitál belőle. Ha az időd drága, egyezzünk ki sörben.

Amíg ugyanis nem hozol sok-sok példát, addig válaszodból azt látom, amit eddig állítottam (itt még nem), a két intézmény közötti jellegzetes különbséget. Mondhatnám, hogy az értéket meghatároztad, de az előjelet eltévesztetted. Vagy fordítva.

De mielőtt a különbségre rátérnénk, talán tisztázni kéne (már a kérdezőnek kellett volna), hogy mit is szeretnénk összehasonlítani? BSc-t a BSc-vel? MSc-t az MSc-vel? Egyik iskola MSc-jét a másik iskola BSc-jével?

2014. szept. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Elég nagy rálátásom van a villamosmérnökök/informatikusok képzésére, szerintem mindenképp a BME a legnívósabb, utána hosszú szünet, és jön a többi.

Mindenképp a BME-vel próbálkozz.

2014. szept. 12. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

A két iskola BSc-jét hasonlítanám össze. Mivel az MSc-t jelenleg a BME-n végzem, előtte a BSc-t az ÓE-n végeztem.


BME-n, Beágyazott rendszerek szakirányon végzett BSc-s kollega ( kollégák ) nincs (nincsenek) tisztában azzal, hogy


- mi az a pointer ( ez nem hazugság, az ő állításuk szerint egy pendrive-ot adtak körbe prog1 pótZH alatt, a házit pedig megíratták mással, de nem lett volna rá szükség, mert a Cportát egyébként is könnyű kijátszani, és a gyakorlatvezetőjük print screent kért a zöld jelzésről :D :D: D .. igen.. )


- miért négyszögjellel vizsgáljuk meg egy kábel karakterisztikáját ( igen, jól érted.. akkor baszhatják, hogy 4 félév matek volt, ha nem értik mire való :D )


- nem is hallottak még a VHDL nyelvről (?) Ezt nem tudom hova tenni.. főleg ilyen szakiránnyal.. mondjam hogy sajnálom?


- a cégnél általában a gazdaságisok voltak a BME-sek, rendeléseket adtak le... nem titok a general electricről beszélünk


- a főnököm állítása szerint csupán 2 emberben nem csalódott eddig, aki BME-n végzett vill.mérnök volt, és felvette gyakornoknak. a betanulási idejük bődületesen hosszú, mindent a szájukba kell rágni


- Volt egyéb finomság is. Pl. gyakorlatilag nem tudtak tranzisztorral számolni. :D


- Az Óbudai Egyetemen a 7 féléves képzés alatt kb. 12-15 félév laborod van. A BME-n mennyi is? Ja igen. D tantervben már 3? :D


- Az Óbudai Egyetemen a 3. félévben digitális technika laboron FPGA-t programozunk. A BME-n a digitális technika labor = led villogtatás.


- AZ Óbudai Egyetemen a tanárok jelentős része szakmabeli. A BME-n rengeteg olyan tanár van, akinek köze nincs a szakmához.Elméleti szakemberek.


- A BME-n nincs méréstechnika labor ( abszurd ). Tisztán elméleti tárgy. Helyette van számtud ( semmire sem jó ), 4 félév matek ( számoljuk ki mikor megy telítésbe a tranzisztor fourier transzformációval, aztán ha végeztünk, majd a kollégánk a képünkbe vágja, hogy életedben nem állítottál be még egy bázisáramot ugye? :D )


- Az Assembly programozást elavult 80-as szérián gyakorolják ( természetesen papíron.. mi máson? )


- Az óbudai egyetemen 32 bites PIC, 8 bites PIC.. stb. új Xilinx Spartan ... eszközöket programoznak. Közvetlenül az ipari követelményeknek megfelelően.


- Végül de nem utolsó sorban: 3 projektet kell megvalósítani + diplomamunka. Nem egy lófaszt, amit aláír a tanár ( lásd BME-s haverom munkája, ami egy hőmérő :D :D: ) Nálunk az ilyet ki is nevették volna..


- És hogy ne csak szidjak, a BME-n jobb az MSc. AZért vagyok itt. Ja meg azért, mert itt van rá pénz:D Ha lenne pénz az ÓE-n 1000% hogy ott tanulnék MSc-n is...


- Elfejeltettem megjegyezni, hogy a nagy büszkeség, a BME-s csapat által megalkotott satelite kitölője, és proj.vezetője, egy Óbudai Egyetemen végzett hallgató... ( és a volt fizika tanárom unokaöccse :) )

2014. szept. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Elfelejtettem hozzátoldani, hogy 6-os voltam, és teljesítettem a kérést.


8 bites AVR, ill. Atmel ARM kimaradt.. ha tudod mi az :D

2014. szept. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!