Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tudnátok mesélni a kollégiumi...

Tudnátok mesélni a kollégiumi életről?

Figyelt kérdés
Szolnoki vagyok és Budapestre szeretnék menni gimibe. Nem tudok sokat a koleszos életről. Kérlek aki tud meséljen róla. Előnyök, hátrányok bármit :D Esetleg annak is nagyon ürülnék ha valaki tudna ajánlani olyan kolesz Budapesten amiben egyaránt laknak fiúk és lányok is. Előre is köszönöm a válaszokat :)

2014. szept. 6. 15:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én egyetemi koleszban lakok, ott meg mások a szabályok, de annyit eltudok mondani, hogy sok dolog függ a kolesztól magától is. Tehát pl. ha nagy a koli, akkor valószínüleg nem lesz olyan családias hangulat, ha kisebb a kolesz, akkor ez sokkal jobban kivitelezhető.


Ezen kívül van olyan kolesz, ahol állandóan megy a zene vagy hangoskodnak stb. Ezért is mondom hogy függ magától a kollégiumtól, és a benntlakóktól. Ezen kívül az sem mindegy kikkel költözöl össze. Nem mindegy, hogy rögtön összehaverkodtok egymással, vagy nem is foglalkoztok egymással, esetleg mindenen összekaptok.


Én egy kisebb koleszban lakok (kb. 3-400 ember van itt), jó környéken van, nincs hangoskodás, kultúrált, tiszta. A szobatársaim nagyon jók, rendesek.


Hazajárni hétvégente lehet. Vannak hűtők, szekrények, zuhanyzók, wck stb. Kaját tudsz otthonról vinni, amikor hazamész, de magadnak is tudsz vásárolni. De fontos, hogy minden nap egyél valami főtt kaját (pl. iskolai menza)


A koleszban lehet sokmindent csinálni: netezni, beszélgetni, tanulni, filmet nézni, ha lehet akkor focizni, csocsózni stb.


Nekem az előnyök: sokkal közelebb van az egyetemhez, mintha otthon laknék, vannak haverok, akik ugyan arra az egyetemre/szakra járnak, így tudunk egymásnak segíteni, önállósodok, jó a társasági élet


Hátrányok: el kell menni otthonról, nincs meg az a kényelem, meg kell tanulnod másokkal (először idegenekkel) egy helyen élni/aludni, egymás szokásasihoz alkalmazkodni

2014. szept. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és esetleg valami tanács hogy miket kell vinni mit nem szabad? és közös zuhanyzók vannak?
2014. szept. 6. 15:48
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem csak ágyruhát kellett vinnem. Takaró és párna van, de arra erősen ajánlott saját huzatot húzni, mivel előtted aludtak már rajta párszor.


Aztán vannak az alapok: törölköző, fogkefe, fogkrém, ruhák, wc papír, zsebkendő, tányér, pohár, evőezköz, papucs. Hűtők vannak, illetve szekrények is általában. Vihetsz még edényt amiben főzöl stb.


Egy zuhanyzó általában úgy néz ki, hogy több fülke van benne és közös, van ahol koedukált. De nálunk pl. csak 2-4 fülke van benne (szintenként változó), de egyszerre csak 1 ember van bent, aki bezárja az ajtót. Ezen kívül nálunk koedukált. De van ahol nagyobb, és/vagy egyszerre több ember használja. Ez is változó. Javaslom, hogy ha a kiszemelt kolinak van valamiféle weboldala vagy leírása, akkor azt olvasd el. Ott sokminden benne van.

2014. szept. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

És hogy mit nem szabad?


Hát nálunk van házirend, amiben az alapok vannak le vanna írva. :D Ilyenek pl. a szobába tilos mikrót vinni, mert kigyulladhat; a rongálásért kártérítés jár stb.

2014. szept. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :D
2014. szept. 7. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!