Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyesek mért verik magukat a...

Egyesek mért verik magukat a kádári szakmunkás papírjukra?

Figyelt kérdés
2014. szept. 6. 23:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Kifejtenéd kicsit érthetöbben, hogy mi a bánatod?
2014. szept. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert abban az időben szak munkásokat képeztek,most meg a szakmához igazodó papír tulajdonosokat.
2014. szept. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én ezzel az utóbbival nem értek egyet, mesterképzés nagyon kis százalékuknál történt.

Egyik ismerősöm ilyen, hogy a nagybátyjával járt 10 éves kora óta villanyt szerelni, vitte valamire a figura.

Tudok ellenpéldát is mondani, hogy a csávó lehet, hogy jól kereső helyen dolgozik, de egy hibát nem tud normálisan megtalálni.

-

Beküldték az embert a gyárba mondjuk lemezt hajtogatni, egész végig ilyen munkákat csinál a gyerek, nem fogja megtanulni a szakmát.

-

Jönnek azzal, hogy okj-s szakma így meg úgy meg amúgy, csak azt se tudják mi az az okj. Megdöbbentő de az msc képzésnek is van okj száma.

Tény, tegyük hozzá, hogy most is termelnek ki sz@r szakmunkásokat a közoktatás de szerintem ez kisebb arányba történik mint anno.

Tényleg vannak azok akik semmihez nem értenek, csak díszből elvégzik a szakmát.

Jönnek azzal, hogy hát nem vagyunk mi (14-24 lesarkítva) olyan kreatívak, akár hány papírunk lehet mi csak betanított munkásnak vagyunk jók.

Már elnézést, de ez inkább a kádári szakmunkásokra mondható el, diákmunkába csak egyszer dolgoztam betanított helyen, de ott is az volt az arány, hogy idősebbek többen voltak és kádári szakmunkás volt mindegyik... Szóval tényleg nem a papír minősítésével kéne foglalkozni, hanem, hogy ki tud több tudást felmutatni. Szerényen ezt mondom, bizonyítani kell és kész.

2014. szept. 7. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!