Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha jövő héten lenne pár...

Ha jövő héten lenne pár osztályozóvizgám, de én át akarok iratkozni másik iskolába, akkor is be kell mennem vizsgázni, vagy elég ha reggel besétálok és közlöm hogy ennyi volt?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy szakmunkásképőzbe átmenni, mert sajnos a középiskola ahová járok, nem nagyon jött be, nem tetszik a szakma sem, amit tanít, és nem szeretnék ott maradni.

Ugye jövő héten lennének a vizsgák, de nem tudok kb. semmit, így értelmetlennek tartom a bemenetelt.

Akkor most hogyan tovább? Ha hétfőn reggel bemegyek és simán elkérem a bizonyítványt, odaadják? Vagy mi ennek a folyamata? Egy hét alatt el lehet intézni az átiratkozást?

Előre is köszönöm a válaszokat!

16L



2014. aug. 21. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ez nem így működik.. egyáltalán van hely a másik suliban? átvennének? próbáld meg ne egyedül kiokoskodni, hanem kérd a szüleid/hozzád tartózóid segítségét
2014. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ők azt mondták, intézzem ezt egyedül, mert nem hajlandóak segíteni (nem fogadják el hogy szakmaira mennék át.) Annak ellenére sem, hogy a szakma kitanulása után természetesen letenném az érettségit is.
2014. aug. 22. 08:48
 3/6 anonim ***** válasza:

És osztályt ismételnél, vagy kezdenéd újból? (Bocsi, a szakmunkás részhez nem értek) Ha kilencediktől kell kezdened, akkor bemész a suliba, és elkéred a bizonyítványodat, majd bemész az általad választott iskolába, és elmondod, hogy átszeretnél iratkozni, ők megkérdezik, hogy milyen szakra, stb. te válaszolgatsz, megnézik, hogy van-e hely, ha van elkérik a bizidet, aztán vagy felvesznek vagy nem. Jó lenne, ha azért iratnál egy kérelmet, vagy valamit, mert igaz, hogy csak 16 év a tankötelezettség felső határa, de 18 év alatt ELVILEG szülői engedély nélkül nem vesznek át. ( gyakorlatilag nem tudom)

Őőő a suli majd küldeni fog a mostani sulidnak befogadó nyilatkozatot, a másik sulid elküldi a papírokat és kész.Remélem segítettem!

2014. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na odaadták a bizit?
2015. máj. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, el kéne menni az osztályozóra, mert különben nem tudnak lezárni
2015. máj. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy hogy zárnak le?
2015. máj. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!