Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit jelent ez a mondat magyarr...

Mit jelent ez a mondat magyarról magyarra fordítva?

Figyelt kérdés

Ha van már OKJ-s bizonyítványod, de azt nem ISKOLARENDSZERŰ KÉPZÉSBEN SZEREZTED, akkor még van lehetőséged az ingyenes képzésbe bekapcsolódni.

Amit nagybetűvel emeltem ki, nem egészen értem mit takar.

Érettségi után a Drégelyvár Szakközépiskolába mentem, ahol OKJ-s cukrász szakon végeztem.



2014. szept. 7. 14:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Kicsit hosszú de minden benne van:

"Iskolarendszerű a képzés, ha az abban részesülő a képző intézménnyel tanulói vagy hallgatói jogviszonyban áll. Jellemzően ilyen a felsőoktatásról szóló törvény alapján a felsőoktatási intézményekben zajló alap- és mesterképzés, a doktori képzés, a közoktatásról szóló törvény alapján folyó középfokú képzés, valamint a szakképzésről szóló törvény alapján folyó iskolai szakképzés. Iskolai rendszerű szakképzésnek a közoktatás keretében – a közoktatási és a szakképzési törvény alapján – szakképző iskolában, illetve a felsőoktatási intézményben folyó közép- vagy felsőfokú szakképzés minősül. Ilyen lehet például valamely OKJ-s szakképesítés megszerzése is, ha azt közoktatási vagy felsőoktatási intézmény szervezi, és a részvétel tanulói vagy hallgatói jogviszonyt eredményez. Ha azonban a képzés tanfolyami keretek között valósul meg, amely nem eredményez tanulói vagy hallgatói jogviszonyt, nem lehet szó iskolarendszerű képzésről. Az említett jogviszonyok fennállását az érvényes diákigazolvány bizonyítja."

2014. szept. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!