Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Villamosmérnök szeretnék...

Facebook45 kérdése:

Villamosmérnök szeretnék lenni. Gimi vagy szakközépiskola?

Figyelt kérdés
Villamosmérnöki fősuli előtt gimibe vagy szaközzépiskolába érdemes menni? Ha szakközépiskolába mennék akkor leraknám az Elektronikai technikus OKJ-t és után mennék fősulira?

#gimnázium #szakközépiskola #villamosmérnök #Energetikai Szakközépiskola és Kollégium Paks
2014. szept. 8. 21:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Én párhuzamos képzésben hallgattam a villany kart és végül nem végeztem el, de az a tapasztalatom, hogy azoknak ment nagyon könnyen, akik nem tanultak semmit, ráéreztek az egészre - DE gimiben végeztek és nagyon jól megtanulták ott a matekot.
2014. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Általában a gimiseknek a matek megy jobban kezdetben az egyetemen, míg a szakközepeseknek a szakmai tárgyak, de annak is inkább a gyakorlati része. Előbbi sokkal nagyobb előnnyel jár, mint utóbbi. A második félévre ezek már összecsúsznak, de a matek nagyon fontos és az egyéni tapasztalatom az, hogy előbb felfogják az anyagot a gimisek, mint a szakközepesek, illetve fogékonyabbak is a tanulásra. Könnyebben leülnek és tanulnak meg olyanokat is, amik kevésbé érdekli őket, ezzel a képességgel pedig a szakmai tárgyaknál sem lesz problémájuk. Eleinte dupla köröket kell futni, hogy mindent megérts, de összességében nálunk ez volt az átlag anno.

Ez persze csak egy általánosítás.

2014. szept. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!