Normálisak ezek?

Figyelt kérdés

Az iskolámban (erős gimnázium) bevezették, hogy pénteket kivéve minden nap a 9-10. évfolyamon, a 6. órában ebédszünet van.

Így heti 3x 8, 1x 9, 1x pedig 7 órám van. Egy órára lakok a sulitól, ha 9 órám van leghamarabb fél 6-ra érek haza... és reggel fél 6-kor kelnem kell.

12 óra alatt szerintetek lehet egészséges életet élni? min. 8 órát aludni, tanulni, sportolni, és még társasági életet is élni? A családommal lenni? Segíteni a terhes anyámnak? Hétvégén menni apámhoz, fél hétvége tanulás, másik fele a ház takarítására megy el.

Nagyon kimerült vagyok, semmi értelme nincs ennek az ebédszünetnek. Kajálni szünetben is tudunk. A menzások, kolisok meg tudnak ebédelni órák után minden gond nélkül.

Még egyenlőre próbaidőn van a dolog, de nem úgy néz ki, hogy be akarják szüntetni...

Ez senkinek sem jó. A bejárósok hullák, a kolisoknak nincs kimenőjük, mert mire visszaérnek a koliba, vége a kimenőnek, a helybeliek meg feleslegesen ülnek még egy órát a suliban, mert nagyrészük nem tud hazamenni és visszaérni, hacsak nem laknak 5 percre a sulitól.

A koli igazgató már állítólag panaszkodott, sok szülő is telfonált, ma volt szülői, annak az eredményéről még nem tudok. Jövőhéten lesz DÖK gyűlés, de nem hiszem, hogy sokat fog segíteni...

Segítség! Nem bírom tovább, ez hosszútávon tönkre fog tenni, 5-7 órákat alszom, a nap többi részében pedig szinte csak tanulok, utazok.

Hogyan tudnánk ennek véget vetni? Az osztályfőnökre nem számíthatunk. Vitatkozni akar velünk a témáról, közben semmilyen érvet nem fogad el, senkitől. Csak fújja a magáét, mintha a falnak beszélnénk... Nem az lenne a vita lényege, hogy ugyan arról beszéljünk, és ne egymás füle mellett el!?

Kikészítenek.... sulit nem akarok váltani.



2014. szept. 11. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Petíciót kell írni, és beterjeszteni az igazgató elé, hogy lássa, hogy mennyien nem akarják ezt. Egyébként, meg kellene kérdezni, hogy milyen aprobóból akarják ezt bevezetni, és azokat az érveket támadni, akár a petícióval.
2014. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha nem szüntetik be, mindenképpen írunk.

Az okát én is szeretném tudni.... a hülye osztályfőnököt kérdeztük már, de csak annyit mondott, hogy "hát hogy legyen időd megebédelni".... és hasonlók

2014. szept. 11. 21:53
 3/7 anonim ***** válasza:
Szervezzetek magatoknak egy szülői találkozót, ahol ezt megosztjátok a szülőkkel is, és fogalmazzatok meg egy levelet ezzel kapcsolatban, majd pedig kezdjetek mellékletben aláírásgyűjtésbe, és utána azt a pakkot vigye be a szülői munkaközösség elnöke (véletlenül se ti, mert nem fogják komolyan venni) az igazgatónak, de úgy, hogy tényleg csak az ő kezébe adja (tapasztalat, nálunk, ha nem ő kapta meg, akkor sosem jutott el hozzá semmi, akármilyen komoly is volt az ügy) oda. Aztán perig várni, várni... Sok sikert! És ne várjatok, azonnal cselekedjetek!
2014. szept. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fentieket elfogadva, azért megjegxyzem, hogy a te életedet nem az egy óra ebédszünet zavarja meg, valamikor úgyis jkéne ebédelni, hanem az a napi két óra, amit utazással töltesz. Nem tudom, hol laksz, de nincs közelebb gimnázium?
2014. szept. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van közelebb is gimi, de csak kb. negyed órával rövidebb az út, és közel sem olyan jó. Nem az utazás zavarja meg, egy évet már minden gond nélkül lehúztam, és sokan vagyunk még, akik innen bejárnak abba a városba ahol én. Csakhogy tavaly minden nap 7 órám volt csak. Lehet, hogy ez nagyon hihetetlennek tűnik, de az az egy óra nagyon sokat jelent. Plusz egy óra a suliban fárasztóbb, mint otthon. Gondolom neked sem ugyan olyan, hogy otthon, kényelemben töltöd el azt az egy órát, vagy máshol. Buszozni egyébként szeretek, tudok aludni, tanulni, a barátaimmal vagyok. Én sem gondoltam, hogy ez az egy óra ilyen sokat jelent.

A tegnapi szülőiről annyit tudtam meg (anyukám nem volt), hogy a kedves osztályfőnőkünk ugyan azt játszotta el a szülőkkel, mint velünk. Hiába érveltek akármivel, ő semmit sem fogadott el. Pedig ők felnőttek, nagyobb tekintélyük van, és nyilvánvalóan nem egy kultúrálatlan, tanárverő társaság, értelmes érveket tudtak megfogalmazni. Szóval a szülőkkel sem megyünk semmire ilyen formában, az osztályfőnökre pedig semmilyenben.

Hétfőn megérdeklődöm, hogy más osztályokban mi a helyzet (nyilván ott sem rajonganak a dologért...).

Köszönöm szépen válaszokat, jöhetnek még!

2014. szept. 12. 18:54
 6/7 anonim ***** válasza:
mindent csak írásban az igazgatónak, szülőkkel aláíratva. és ha nagyon nem megy, akkor a polgármester (ezt komolyan írom)
2014. szept. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A polgármesternek semmi köze az iskolához. Le vagy maradva úgy két évvel.
2014. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!