Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehet tenni, ha a fiam...

Mit lehet tenni, ha a fiam barátját az iskolájában az egyik tanár folyamatosan lejáratja az osztálytársai előtt a nyelvjárása miatt?

Figyelt kérdés

Nem Budapestről származik a gyerek, nemrég költöztek fel, a fiammal jóban lettek, volt már nálunk, és ahogy megfigyeltem, az e betűt inkább á-nak ejti (pl. elég=álég, ember=ámber), néhány szót sajátosan ejt (megyek=menek). Tisztességes gyerek, senkinek se ártana, nemrég a fiam mesélte, hogy a tanárja eléggé rászállt emiatt, szokásává vált, hogy megismételtet vele szavakat, hogy ejtse ki helyesen, és ezen felbátorodva néhány neveletlenebb osztálytársa gúnyt űz belőle a szünetekben. A fiam mondta nekik, hogy ne piszkálják ezzel a barátját, mert nem esik jól neki, de szerintük csak viccelnek... Ő pedig nem meri elmondani a szüleinek, hogy mi történik az iskolában, annyira szégyelli magát.

Én, mivel nem a saját gyerekem, nem tudom, mit tegyek. Sose akartam beleavatkozni mások dolgaiba, ha szólok a gyerek szüleinek, bemennek valószínűleg az iskolába, és akár olaj is lehet a tűzre, aztán még jobban szívni fogják a vérét. Azt pedig végképp nem akarom, hogy a többi szülő, és a tanár sz.rkeverőnek tartson, emiatt pedig a saját fiamat érje rossz.


2014. szept. 12. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
67%
Írj egy névtelen levelet az igazgatónak.
2014. szept. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

Valószínű, hogy a tanár nem rászállt, hanem meg akarja tanítani az "irodalmi nyelvre", ahol azt e-t igenis e-nek ejtjük és nem másnak, de ezt akkor lehetne eldönteni, ha látnánk a tanár viselkedését, az is lehet, hogy csak szereti a diákokat megszégyeníteni. Ettől függetlenül, a tanár gondolhatna arra, hogy az ilyenre nagyon rá tud menni az osztályközösség, és valóban, ők csak viccnek fogják fel (mivel jót mulatnak rajta), és hiába mondják, hogy nem akarják bántani, de, bántani akarják ezzel.


Sajnos ezzel nem lehet sokat tenni. És ha a tanár abba is hagyná, a cikizés folytatódna. Így vagy beletörődik, hogy ilyen ilyenek a körülmények, aztán talán békén hagyják, vagy iskolát vált.

2014. szept. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
85%

" hanem meg akarja tanítani az "irodalmi nyelvre", ahol azt e-t igenis e-nek ejtjük"


Az irodalmi nyelvben nem ejtünk semmit, mert az a nemzeti nyelv írott változata. Vagyis az e-t e-nek jelöljük, de azt, hogy hogyan ejtjük, nem szabályozza semmi. Én például zalaiként kétféle e-t használok, és nagyon nem szeretném, ha ezt bárki bármilyen "igenis" alapján ki akarná belőlem nevelni.


Kérdező! Osztályfőnök milyen? Vele nem lehetne erről beszélni?


A fenti kérdés egyik legrosszabb példája pl. Reisz András története. Őt addig szekírozták itt Magyarországon a felvidéki (bunkóbbak győzikés) kiejtéséért, hogy kemény munkával szinte kiművelte magából a gyönyörű, ízes kiejtését.

2014. szept. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%
Ezeket az eseteket fel kell venni diktafonra és megmutatni az igazgatónak.
2014. szept. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Nem tudom, szerintem meg tök jó, hogy mindenki más. Akkor mos én is háborogjak a "pöstiek" A Máté, A Balázs A Jocizáson? Ugyan is az is nyelvtani szabály, hogy nem kell az az a betű mégis használják. Egyik tanárom mesélte, hogy őt egyetemen az egyik tanárja behívta, és mondta, hogy észrevette a tájszólását amit ha "elhagy" akkor megbuktatja.


Amúgy ritka eset mert én nem beszélek így (nem azért mert itt nem szokás.) akkor én DIREKT rányomom, direkt "parasztosan" beszélek. jó látni a sok hülyét akik komolyan elhiszik, hogy így beszélek és az emberek itt így beszélnek :)

2014. szept. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig jó lenne, ha valaki kiállna érte. Bajban ismerszik meg a barát. Ez zaklatás, amihez a tanárnak nagyon nincs joga, ráadásul teljes tudatlanságról árulkodik. Erkölcsileg bizony az lenne a helyes, hogy valaki - akár a te fiad is, vagy te - a tanárnak mondaná meg, hogy ez pedagógus részéről durva, elfogadhatatlan, és ráadásul óriási tévedés. Akár az igazgatónak is lehet szólni. Ennek a védelemnek esetleg meglehet a hátrányos következménye, viszont az erkölcsi győzelem nálatok van. Akit bántanak, azt meg kell védeni, ez egy normális társadalom feladata, nem húnyni, hogy jaj, csak nehogy nekem is bajom legyen, örülök, hogy más az áldozat, nem én. A gyerek szüleinek is lehetne szólni, de van egy olyan érzésem, hogy ők is inkább lapítanának, nehogy a gyereküknek még nagyobb baja legyen. Nem érzik át, hogy ez a lelki terror és koncnak való odavetés nagyobb kár, mint az esetlegesen lerontott osztályzat, amivel a tanár bosszúból élhet. Lehet, hogy jobb lenne egy másik iskolát keresnie.
2014. szept. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!