Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vélemények, Tapasztalatok,...

Vélemények, Tapasztalatok, ezekről az iskolákról?

Figyelt kérdés

Idén fogok felvételizni, és kiváncsi lennék mik a tapasztalatok,vélemények ezzekkel az iskolákkal kapcsolatban: - Eötvös József Gimnázium

-Berzseny Dániel Gimnázium

-Sashegy Arany János Gimnázium

-Szent István Gimnázium

Akik odajártok, titket hány ponttal vettek föl? (7.évvégimbe 2 db 4-esem lett )

Előre is köszi a segítséget :)



2014. szept. 14. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Szinte egy cipőben járunk XD

Én az Eötvösbe szeretnék menni, szintén 2 négyessel a tavalyi év végi bizonyítványomba (tesiből és fizikából XD). Mondjuk ha magyarból, vagy töriből, matekból stb. nem lett 5. akkor számít 4 pontnak és nem 5-nek.


Eötvösről csak jót hallottam (kivéve azt, hogy versenylóiskola, de ezt több ismerősöm is cáfolta). Tanítás alapján kíváló, szabad idős programok és közösség szempontjából is az. Ide 75-ös írásbelivel hívnak be, de inkább 80-at mondanék. Szóbeli eléggé számít, de főleg az írásbeli.


Berzsenyiből közösség szempontjából olyan, mint az Eötvös. Nagyon liberális. Kevesebb pontot kell elérni, mint az Eötvöshöz, egy barátnőmet 71 ponttal felvették. Szerintem az Eötvösnél egy kicsit rosszabb, de szerintem érdemes ezt is beírni.


Szent Istvánról nem sokat tudok, csak azt, hogy itt van majd' a szomszédban XD Két osztályt indítanak, általános képzésűeket, az egyikben 12.-ben a fizika is szerepel, a másikban történelem/társadalomismeret/magyar (humán és reál osztály).

Közösségről nem sokat hallottam, de hogy programokat nem láttam az iskola honlapján (nem úgy mint a fentebb említett másik kettőnél), az biztos. Pedig biztos vagyok benne, hogy ez is "tehetséggondozó" iskolának számított anno, meg a tanítás is jó. 3. a rangsorban.


A sashegyi suliról nem tudok semmit. :/


Remélem segítettem! :)

2014. okt. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi :D rengeteget segítettél
2014. okt. 16. 18:23
 3/3 anonim válasza:
Nehogy a sashegyi aranyba menj..oda jártam 5. Ig az 1-4év nagyon jó volt de az 5. Nagyon szar volt ráadásul akikkel ott keztem azok 2 embert leszámítva mind elmendtek onnan..nekem meg évet kellet ismételni mert olyan szar volt a tanítás 14/L
2014. okt. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!