Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyet értetek-e azzal, hogy...

Egyet értetek-e azzal, hogy érettségihez kötelezővé tették az önkéntes munkát?

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 20:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
igen
2014. szept. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
84%

Igen, de a munka is biztosítva legyen.

A börtönökben bevezetném a kényszermunkát.

2014. szept. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
83%

Nem.

Aki csalni akar, úgyis csal.

Jobb lenne, ha szabadon dönthetne a diák, ellenőrizhető lenne, és aki önszántából megy, az kapjon érte a felvételin pontot.

2014. szept. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
60%
Nem
2014. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

ÖNKÉNTES munkat KÖTELEZŐVÉ?

Ezzel pont a fonakjat erik el.

2014. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem is úgy hívják, hogy önkéntes munka, hanem hogy iskolai közösségi szolgálat. Az ötlet nem rossz, nem árt, ha ebben a fogékony korban megszokják, hogy segítsenek annak, akinek tudnak, csak az a baj, hogy aki nem szívesen csinálja, annak nyűg, és nem fogja megszeretni, örül, ha túlvan rajta. Ráadásul nem ellenőrizhető, hogy tényleg ott volt-e vagy csak aláírta az ismerősük a papírt. Inkább tényleg önkéntesen kellene, de az érte adott plusz pontszám is veszélyes, hiszen nem igazolható egyértelműen a teljesítés.
2014. szept. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én maximálisan nem értek ezzel egyet. Az önkéntes munka az azért önkéntes, mert az ember önszántából vállalja el. Ha már az önkéntes munka kötelező, akkor az nem önkéntes munka. Amúgy is nem értem az érettségi vizsgához ez miért lenne annyira szükséges.Ezzel csak a diákok kedvét veszik el az egésztől. Aki akar önkénteskedni, az úgyis elmegy önszántából, aki meg nem az meg így is megtalálja a kiskaput, hogy csaljon, szóval értelmetlen az egész.
2014. szept. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell leszavazni, nem hasznossá tenni egy nemmel válaszoló kommentet. A kérdező kérdezett egy véleményt, ez a véleményünk és leszavaznak.. értelem van.
2014. szept. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Elméletben nem rossz ötlet, viszont gyakorlatilag mindenki elcsalja. Én is elmentem egy óvodába megkérdezni, hogy lehet-e oda menni, és az óvoda igazgatója rögtön mondta, hogy persze, de akkor is leigazolják, ha egyszer sem megyek be... Úgyhogy nem sok értelme van így.
2014. szept. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!


Én sem értem, hogy miért pontoztak titeket. Tudom, hogy nem önkéntes munkának hívják, de akárhogy is nevezik, nem más, mint kötelezővé tett önkéntes munka.

2014. szept. 17. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!