Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szeretném végleg otthagyni...

Ha szeretném végleg otthagyni az egyetemet, mi ilyenkor a teendő?

Figyelt kérdés

Most kezdtem a 3. félévemet alapképzésen, de mostanra rájöttem, hogy részemről itt a vége. Igazából már néhány hónap után kezdett bennem megfogalmazódni a gondolat, hogy ez a szakma nagyon nem az én világom, de akkor még úgy voltam vele, hogy ha már annyi munkát és energiát beleöltem a felvételibe és az első vizsgákba, akkor nem fogom csak úgy otthagyni az egészet. Mostanra viszont már eljutottam odáig, hogy nem bírom ezt tovább, és még ha egy újabb évet rá is kell szánnom, akkor is inkább tanulok valami olyat, amit szívesen csinálok és nem mellékesen még sokkal jobban is megy az ottani fő tantárgy.

Most már csak az érdekelne, hogy milyen teendőm vannak a végleges lelépés előtt? Kell valami hivatalos kérvényt írni az egyetemnek, vagy a neptunon kell erről tájékoztatni őket, esetleg holnaptól egyszerűen nem megyek be többet és kész?

Előre is köszi a segítséget :)


2014. szept. 16. 16:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Bemész a To-ra és kiiratkozol, a honlapokon szokott erre formanyomtatvány lenni.

De ha soha többet nem mész be, akkor is ugyanaz van..

2014. szept. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Már csak azt kell tisztázni, hogy állami ösztöndíjas vagy költségtérítéses vagy-e, mert nem mindegy.

Én két egyetemre jártam, mindkettő esetében a modulo rendszerben kellett a kérvényt benyújtani. De ez egyetemfüggő, a lényeg, hogy van rá formanyomtatvány.

Ha államis voltál, akkor fizetned is kell.

2014. szept. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!