Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen lehetőségeim vannak,...

Milyen lehetőségeim vannak, ha mindenáron a német nyelvvel szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nemcsak megtanulni, esetleg utána azon a nyelven tanulni, hanem pl. egy olyan munkakört is el tudok képzelni magamnak (igazság szerint majdnem csak olyat :D), ahol - ha nem is mindig -, de elég gyakran, sőt nagyon gyakran kell használni a nyelvet. Tudom, menjek ki külföldre! Szívem szerint meg is tenném, csak hát sajnos nincs rá módom. Szóval ez a lehetőség ugrott.


Sok minden eszembe jutott már egyébként (germanisztika szak, turizmus és vendéglátás német nyelven, idegennyelvi kommunikátor [német]), de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a legjobb megoldás. Az persze mindenképp fontos, hogy - akármit is végzek el - utána legyen azon a területen munkám. (A fizetés nagysága másodlagos.)


Komolyabban ezekre az irányokra gondoltam (nem feltétlenül ilyen sorrendben):

1. germanisztika-német BA + spanyol minor | német-spanyol tanár MA. [A spanyolra nem kicsit kellene rágyúrnom, úgyhogy ez valószínűleg csak 1 éves csúszással lenne megvalósítható.]

2. germanisztika-német BA | fordító és tolmács MA. [Ez szép és jó, csak kérdés, hogy lesz-e munkám vele. Meg akkor már inkább a tanári, mivel azzal ugyanúgy lehet fordítani, viszont ezzel a diplomával nem taníthatok.]

3. germanisztika-német BA + nemzetközi tanulmányok minor | nemzetközi gazdaság és gazdálkodás (német nyelven) MSc. [Nem tudom, hogy a mester képzéshez elég lenne-e az NT minor tanulmány, vagy lenne-e rá lehetőség, hogy a hiányzó krediteket a képzéssel párhuzamosan megszerezzem. Egyáltalán mennyire piacképes ez a diploma?]


Teljesen tanácstalan vagyok! Csak egy dolog biztos, hogy németül szeretnék tanulni és aktívan használni majd a munkám során a nyelvet.

Ehhez kérnék segítséget, tanácsot, bármit, ami elindíthat valamilyen irányba. Új ötleteket is szívesen fogadok!


Előre is köszönöm!


Ui.: Bocsi, hogy ilyen hosszú lett.


2010. jan. 19. 18:32
 1/2 anonim ***** válasza:
én a 3.mas variációt választanám.
2010. jan. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha el tudod fogadni, hogy nem lesz nagy fizetésed, akkor az első. Munkád biztos lesz vele, mert nyelvtanárt mindig keresnek. Ha nem elég a közalkalmazotti fizetés (nettó 80-85 körül van egy kezdő tanár fizetése...), akkor még mindig mehetsz nyelviskolába is, vagy vállalhatsz magán órákat. Szerintem a kevés fizetés ne riasszon el, a lényeg, hogy szeresd csinálni, amit csinálsz.
2010. jan. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!