Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Közgazdász szeretnék lenni....

Közgazdász szeretnék lenni. Melyik egyetemet és melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés

Melyik intézmény a legjobb ezek közül?

- Corvinus

- BME

- BGF


És ezek közül melyiket érdemes elvégezni?

- alkalmazott közgazdaságtan

- emberi erőforrások

- gazdálkodási és menedzsment (leírás alapján ez tetszik a legjobban. Vélemény?)

- kereskedelem és marketing

- nemzetközi gazdálkodás

- pénzügy és számvitel



2014. szept. 16. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
BCE, BGF, BME a sorrend szerintem.
2014. szept. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért a BME az utolsó?
2014. szept. 16. 20:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert mint a neve is mutatja, az elsősorban műszaki, mérnöki területeken nyújt jó képzést.
2014. szept. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy főleg a műszaki képzések miatt híres, de úgy tudom, hogy elég jó ott a közgáz is :) a Corvinusról pedig azt hallottam, hogy laza, alig kell tanulni.
2014. szept. 16. 20:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági szakok sokkal jobbak az igazi gazdasági egyetemeken, ilyen szempontból a BME-t el kell felejteni.

Azt pedig, hogy ezt hallod, ez az örökös BME-BCE ellentétből adódik, mindegyik fújol a másikra, ezzel nem tudsz mit kezdeni. Ha pl Corvinuson végzel, ugyanúgy nem lesz problémád az elhelyezkedéssel.

2014. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A tanulás nehézsége relatív, egy orvosi vagy mérnöki szakhoz képest lehet tényleg lazább (bár egy gazdaságelemző szakról ezt nem mondanám, sőt..), de közel sem csak a bulizásról szól, és ha közgazdász szeretnél lenni, a Corvinus a legjobb választás szerintem (bár Corvinusos hallgatóként nyilván hazabeszélek)
2014. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Ismerősöm a BME közgázra abban az évben kezdett el járni, hogy elkezdődött ott is ez a képzés. Eléggé úgy jött le, hogy néha túl akarják licitálni a többi egyetemet is, hogy jó legyen a hírneve az iskolának, de ettől néha nagy is a fejetlenség. Vizsgákat és Zhkat hajnalban vagy késő este írattak sokan. Külső szemmel az jött le, hogy elég sok mindent megtehetnek ott az oktatók, de összességben elég jó átlaggal végezte el az egyetemet ismerősöm.
2014. szept. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Mi érdekel?

Számolni szeretsz vagy emberekkel foglalkozni?

Jó vagy nyelvekből?

Érdekel a nemzetközi kereskedelem?

Elemezni akarsz?

2014. szept. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
29%
Eltén is dícsérik az alkalmazott közgázt.
2014. szept. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

Emberi erőforrások, gazdálkodási és menedzsment (leírás alapján ez tetszik a legjobban. Vélemény?,) kereskedelem és marketing, nemzetközi gazdálkodás, ezeket lődd ki.


Alkalmazott közgazdaságtan, pénzügy és számvitel, ezek közül válassz, főleg az utóbbit ajánlom pl. BGF PSZK pénzügy és számvitel.


Igazából a gazdálkodás menedzsment sem rossz, de az elmúlt években a legnépszerűbb szakok között van, ebben az évben pedig a legnépszerűbb volt. Alapképzésen pedig elég tág ismereteket ad és inkább MSC-vel lehet vele jól elhelyezkedni, persze ez saját vélemény.

A maradék hármat nem éri meg elvégezni.

2014. szept. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!