Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Győr; Révai Miklós Gimnázium,...

Győr; Révai Miklós Gimnázium, és Krúdy Gyula Gimnázium. Van itt olyan, akik oda jár (t), és fel tudna világosítani engem az iskolákkal kapcsolatosan?

Figyelt kérdés

A Révaiban leginkább a matek-angol tagozat érdekelne, a Krúdyban pedig a két tanítási nyelvű magyar-angol szak az, amiről többet szeretnék tudni.

És aki tud valamit arról, hogy a két tannyelvűben azoknak is sikerül-e "felzárkózni", akik nem kaptak általános iskolában olyan nagymértékű képzést, és megosztja velem, annak nagyon örülnék.

(Pl.: Mennyire erősek az iskolák? Milyeneket a tanárok? Nagyon nehéz ezekben az iskolákban tanulni?, stb.)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. szept. 17. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én ebben az évben kezdtem a Krúdy két tanítási nyelvű angol osztályában.

Az osztály két részre van osztva. Egy kezdő,és egy haladó angol csoport. Vannak olyanok,akik eddig egyáltalán nem tanultak Angolt,(még mindenki él,nem szakadt meg) mindent elmagyaráznak,gyorsan haladunk. Az anyag nem nehéz,csak a szavak. Szinte mindennap szódolgozat.3.iskolai napon kb. 120 szót írtunk ki. (Mi lesz később? :D)Szóval ha valami hasznosat akarsz csinálni nyáron,fejleszd a memóriádat. Év végére (ha minden jól megy) mindenkinek meglesz az angol középfokúja, következő évben pedig bejön a Német is.

A tanárok szerintem jók.

Én a Krúdy-t jelöltem meg elsőnek,mert ez volt szimpatikusabb,és mert sokkal több jót hallottam (ismerősök..stb) mint a Révairól.

Ha van még valami kérdésed,írj.

2014. szept. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válasz! S ha egyéb kérdésem lenne még, akkor írok privát üzenetet.
2014. okt. 4. 14:02
 3/5 anonim válasza:

A révai egy elégge erős iskola ( az ország 5 legjobbjában benne van). Én nem pont arra a szakra járok de az elvárások nagyjából ugyanazok. Nekem az eleje kicsit nehéz volt de ha belerázódsz egyszerűbb lesz. Az elején mondjuk elég sok rossz jegy is születik de ezek idővel eltűnnek. A tanárok szerintem jó fejek,és jól is magyaráznak.

Ha bármi kérdésed van írj.

2014. okt. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én sem matek-angolos vagyok, hanem humán-angolos, de a különbség tulajdonképpen annyi, hogy a matekosoknak a matekot nyomatják orrba-szájba (nyilván). A humánosoknak és a matekosoknak közös nyelvóráik vannak, a főnyelvet szerintem kivétel nélkül nagyon jó tanítja. Minden tanár követel, de ha jól mutatkozol be, akkor semmi vészesre nem kell számítanod. Vannak hajrázós időszakok, amikor legszívesebben kirohannék a világból, de ilyenkor vigasztal a tudat, hogy az osztályom többi tagja is szenved, és ez segít.:D Nem kell megszakadni jó képességekkel, ha sikerül belerázódnod, minden rendben lesz. ;)
2014. okt. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szia!:)én matekangolos vagyok,szerintem az iskola erős,főleg az elejèn nehezebb egy kicsit belerázódni de meg lehet szokni:) sokat kell tanulni,de nem fogsz megszakadni,a társaság,a hangulat nagyon jó! A matek és az angol is nagyon tanárfüggő,lehet jót és rosszat is kifogni. Nyilván ha rossz az azt jelenti hogy nagy szorgalmadnak kell lenned hogy jó jegyeid legyenek de szerintem olyan nagyon rossz nincs!:) összességében nagyon ajánlom,egy jó hangulatú iskola,ahova szeretnek járni a gyerekek. !:)
2014. dec. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!