Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegeden milyen a Pszichológia...

Vajas.piritos kérdése:

Szegeden milyen a Pszichológia egyetem?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, hogy Az országban itt van a 2. legjobb pszichológia oktatás az egyetemen.

Ponthatár esetleg alacsonyabb mint az ELTÉ-n?

És ha Szegedre megyek, majd át szeretnék iratkozni egy Pesti egyetemre az, hogyan lehetséges?



2014. szept. 19. 14:38
 1/7 anonim ***** válasza:
12%
Most meg fogsz sértődni: ennyiből látszik, hogy nem neked való a pszichológia. Szerintem egyetlen egy pszichológiai könyvet nem olvastál még el, a Nők Lapján kívül komolyabb szakcikket se, és nem hiszem, hogy meg tudsz nevezni három híres pszichológust. A pszichológia nem lelkizés, hanem komoly tudomány, ami nagy felkészültséget igényel. Olyan, hogy Pszichológia egyetem nincs. Helyesírásod, stílusod olyan, hogy ebből nem fog összejönni az a baromi magas ponthatár. De lehet hogy még csak 13 éves vagy, akkor nőjél még egy kicsit az álmaidhoz.
2014. szept. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Előző válaszoló hadd találjam ki, elsőéves hallgató vagy és óriási a mellényed a dologtól? Túl vagy ez első csupa nagybetűs TUDOMÁNYOS cikkeden és fel tudsz sorolni három híres pszichológust? Hahaha. Segítőkészséged nulla, amit mondasz, az meg egészen egyszerűen nevetséges.

Remélem sohasem leszünk kollegák, vagy addigra megjön az eszed! :))

2014. szept. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell pszichológusnak lennem ahhoz, hogy lássam, kedves második, hogy benned legalább annyi "segítőkészség van", mint az elsőben. :D Vagy csak önirónia?


Pszichológián magas a ponthatár, kemény a biológia, és nagy a túljelentkezés. Hogy hol mennyi, azt simán meg tudod keresni Google-n, és nem kell a válaszokra várnod, ugyanúgy, mint a többi dolgot, amit kérdeztél.


Ellenben nem gondolom, hogy oda való volnál, és bár az egyes nem segített semmiben, igaza van.

2014. szept. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
Hát ez rohadtul nem jött be, okos második. Pontosan 35 éve voltam első éves, és nem épp a pszichológia szakon. Ez az élettapasztalat elég ahhoz, hogy a kérdező képességeit átlássam. És igen, segítettem neki. Azzal, hogy ráirányítottam a figyelmet: ne kergessen hiú ábrándokat, más pálya irányába nézegessen.
2014. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Ezen a linken megtalálod a pszichológia képzéssel rendelkező egyetemeket: [link]


Itt, a statisztikáknál pedig megtalálod évekre visszavezetve a ponthatárokat: [link]


Csak válaszd ki a neked megfelelő paramétereket!


Én úgy tudom, hogy ahhoz, hogy átmehess egy másik egyetemre kreditátvitel szükséges, valamint, hogyha Szegeden pl. más a képzési forma és bizonyos tárgyak előfeltétele és sorrendje, akkor elutasíthatják a kérelmed. Ha neked egy Budapesten lévő egyetem a kényelmes, akkor inkább jelentkezz a pestiek közül valamelyikbe, biztosíthatom, hogy a Károli, a Pázmány, és az ELTE is színvonalas. Az, hogy melyiket választod, már Tőled függ, viszont a ponthatárok magasak, úgyhogy hajrá.

2014. szept. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves első kérdező.

Ha 35 éve végeztél, akkor már eléggé bölcs és idős lehetsz ahhoz, hogy egy olyan kis "butust" mint én ne oktass ki. Nem is a kérdésemre válaszoltál, hanem kioktattál.

16 éves vagyok, és nagyon sok könyvet olvastam. 13 éves koromban a kedvencem a Testbeszéd Enciklopédiája volt. Kedvenc pszichológusom Bagdy Emőke, Ranschburg Jenő és Popper Péter. De nagyon szeretem még Vekerdy Tamást, bár neki a cikkeit olvastam csak a Pszichológia magazinban. Ne haragudj, de külföldön élek, ezért nem vagyok tisztában a Magyar egyetemekkel, hogy mégis hol a legjobb a Pszichológia tanszék.

Másodszor meg, én nem tudom, hogy milyen értelmi szinten vagy, hogy egy egyszerű kérdésen ennyire felhúztad magad. :D

A többieknek meg köszönöm a segítőkész válaszokat, várom a továbbiakat! <3

2014. okt. 9. 20:05
 7/7 anonim válasza:
88%

Kedves Kérdező! Pszichológus vagyok, és Szegeden végeztem. Amikor mi kezdtünk, még a debreceni egyetemhez (Kossuth Lajos) tartozott a szak, de szegedi volt a képzés. Akkoriban 20-szoros volt a túljelentkezés. Elsőre nem is sikerült bejutnom, másodszorra viszont kis híján maximumot teljesítettem. Nagyon kis csoportunk volt, 15 fős, így úgy érzem, magas szintű, néha még személyre szóló képzés is belefért. Jól tanultunk, a csoportátlagunk olyan 4,7 körül volt. Amikor mi voltunk egyetemisták, úgy mondtuk, hogy az ELTE inkább kutatókat képez és sok elméleti tudást ad, Szeged pedig gyakorlatiasabb. Nekem sokkal jobban tetszett, hogy a mindennapi élethez, munkához kaptam támpontokat és sok jó kis gyakorlatunk, terepmunkánk is volt. Azóta is a szakmában és annak közelében dolgozom, azt hiszem, a kollégák is megbecsülnek, sok szakmai felkérést kapok.


Ha újra kezdeném, már nem pszichológus lennék, hanem orvos. Ugyanis pár buta embernek elhittem, hogy nekem úgyse sikerülne bejutnom elitképzésbe. Ne tántorítson el senki, ha úgy érzed, hogy van benned elég tehetség és kitartás a szakhoz!

16 évesen jól teszed, ha kérdezősködsz, tájékozódsz. Ne törődj azokkal, akik sok sületlenséget beszélnek, és beléd törlik a lábukat. Higgy magadban. Ha pedig mégsem ez a te utad, nyugodtan változtass ;)

Tudod, nincs hülye kérdés, bátran érdeklődj!

2015. jan. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!