Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elsősorban egyetemistáktól\fői...

Elsősorban egyetemistáktól\főiskolásoktól kérdezem, hogy ti szoktatok cserélni saját jegyzetet másokkal, vagy mindenki megosztja a sajátját Facebookon?

Figyelt kérdés
Vagy egyik sem jellemző?
2014. szept. 20. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
de az a normális..
2014. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Életben nem cseréltem még jegyzetet sehol, sehogy. Kölcsön adtam és kértem, ha nem voltam jelen egy-két előadáson, de ilyet nem tettünk soha. Nem is szívesen adom oda másnak, azok az én gondolataim, amiket leírok, az én megfogalmazásom, nem szívesem adom ki. Amúgy meg verseny van az egyetemen, a jegyzet minősége esetenként sokat számít egy vizsgára készülés során. Nehogy már az én munkámból profitáljon más és még túrjon is ki helyekről...
2014. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindig akadnak olyan gondolkozású emberek az évfolyamon mint az előttem szóló. De hála az égnek nem ez a jellemző. A többség segítőkész a másikkal. Szokott lenni közös email cím, ahova feltölti ez ember a jegyzetét, vagy kidolgozott anyagát a többieknek. Sosem lehet tudni kinek mikor lesz szüksége a másik segítségére ebből a szempontból. Az hogy egyetemen versenyzünk egymással egy hatalmas butaság. Aki ezt gondolja rossz úton jár a siker fele. Pont a kapcsolatépítés és barátkozás időszaka. Az órai jegyzet, nem a hallgató saját gondolata kedves előttem szóló, hanem az előad által elmondott gondlatok rögzítése. Eddig két alapszakos diplomát szereztem, harmadik az mesterképzés folyamatban van. Mindenhol találkozni egy-két ilyen nem segítek másoknak emberrel. Azon érdemes elgondolkozni, hogy mivel ugyanazt a végzettséget szerzi meg valaki, nem azt jelenti hogy egy munkáltatónál csak egy db. ilyen végzettségű emberre van szükség. Netán olyan helyre pályázok ahol dolgozik évfolyamtársam,és megkérdezik hogy mi a véleménye a pályázóról, hát nem gondolom hogy előny ha valaki ennyire egoista.
2014. szept. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%

Kedves hármas, csodálatosan kiforgattad a hozószállásomat. Ehhez gratulálok is.


Leírtam, hogy adok kölcsön egy-két jegyzetet, ha kérik, de ne legyenek olyan pofátlanok, hogy az egészet elkérik, mert hát sokan így élnek. Órára bejárni meg luxus, ugye? Amíg én napi 8 órán keresztül folyamatosan jegyzetelek és a SAJÁT gondolataimmal megfogalmazom azt, ami elhangzott az előadótól, nehogy már a másik otthon süttesse a hasát aztán majd odajön mosolyogva és "léci ad már ide". Hát nem. Ráadásul az ilyen módszerekkel, hogy mindenki töltögeti fel egy nagyobb létszámú egyetemen gyakorlatilag be se kéne járnia egy ilyen embernek. Tanárok se, hallgatók se ismernék csak vizsgán látnák... Attól függetlenül, hogy nem asszisztálok egyes emberek trógerságához lehet barátkozni. Senki nem utál engem, pedig ilyen vagyok. Másfelől szívesen segítek, ha látom, hogy dolgozik a tudásért. Ha odajön valaki, hogy magyarázd már el ezt, mert két napja szerencsétlenkedek és nem értem, akkor nagyon szívesen, habozás nélkül megteszem. Csak lássam, hogy van munkája benne. Ugye ez az, ami sok embernek nem tetszik, mert könnyebb szórakozni meg bulizni meg a sárgaföld alá leinni magukat, de dolgozni a sikerért? Az már büdös. A versenyt meg a munka miatt írtam. Van ösztöndíj is... Egy képzés alatt össze lehet halászni milliós nagyságrendben ösztöndíjakat, Te örülnél, ha kihajtanád érte a beled, más nem és ugyanolyan esélyekkel indulna ezért a pénzért, mint Te? Egyébként roppant jó barátkozási mód az, hogy egy levelezőlistára mindenki mindent feltölt. Csupa örök barátság. Mindegy...

2014. szept. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3, így 46 évesen, a harmadik diplomámnál teszek rá, ki mit gondol, eszemben nincs semmit megosztani. Mindig megtettem, aztán ha nekem kellett bármi, nulla segítség. Meghúztam a vonalat...
2023. okt. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!