Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Rossz taktika, ha a tételsor...

Rossz taktika, ha a tételsor első 3-4 tételét tanulom meg, meg az utolsó 3-4 tételét és a közepéről vagy kettőt tanulok meg?

Figyelt kérdés

Egy érettségi tantárgyam hiányzik, ősszel csinálom meg. Eddig az összes tanár sorba rakta ki a tételeket. Szóbelin ez a számításom bejött. Tantárgytól függően húztam az elejéről, vagy a végéről, hogy melyik megy jobban.


86,5%, hogy nem lesznek most ősszel szemetek a tanárok.


Szóval ez rossz ötlet lenne?



2014. szept. 24. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen jó taktika, ha minden tételről tudsz beszélni valamennyit. Nem kell az egészet megtanulni, de ha kihúzod és azt se tudod, miről van szó... Na az kellemetlen. Persze a szerencsén is múlik.
2014. szept. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mertem volna úgy elmenni érettségizni, hogy egy kettest ne tudjak összemakogni bármelyik tételről.

Sztm mindegyikkel érdemes képben lenni. Ez a 86,5% nem tudom hogy jött ki, de a véletlen eseményeket nem tudod kizárni csak minimalizálni a kockázatot. :)

2014. szept. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

magadnak segítesz,ha mindről legalább 5 mondatot megtanulsz és azok köré építed a mondandód...addig még van időd, szerintem minden jó időbeosztás kérdése, menni fog :)

menj a biztosra ,megéri!

2014. szept. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sidel ***** válasza:
Ha most nem tudsz megtanulni ennyi tételt elfogadható szintre, akkor mit vársz később az egyetemi vizsgaidőszakok alatt? Minek taktikázni? Még van bőven időd megtanulni minden tételt jól... persze tudom, hogy az érettségi semmi, de azért tanulni nem árt megtanulni egyetem előtt.
2014. szept. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egyetlen tárgy ember, ennyit kéne csak megtanulnod rendesen! Nem taktikázni kell, hanem minden tételből megtanulni legalább a fontosabb dolgokat. Elég ciki, ha tudod a tananyag 99%-át, de pont kihúzod azt az 1%-ot és az jön le belőle, hogy úgy egyáltalán semmit nem tudsz.
2018. szept. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!