Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy néz ki egy egyetemi...

Hogy néz ki egy egyetemi vizsga? Kb mint a szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés

2014. szept. 25. 10:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemfuggo, tantargyfuggo, tanarfuggo. Nekem pl a 4 egyetemi evem alatt 2 db szobeli vizsgam volt osszesen.
2014. szept. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából igen. Szóbelin vannak tételek, azokat kell kihúzni, de lehet hogy a tanár megteszi ezt helyetted. De egyes tantárgyaknál simán lehet olyan is, hogy nincs tétel. Ezt majd az oktató elmondja.
2014. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg más mindenhol, még sulin belül is. Én hallottam olyanról, hogy bementek szóbelizni és a tanár osztotta ki a neki tetsző témákat. Olyan is van, hogy van tételsor, de kivesznek belőle néhányat, mert túl könnyű :D Voltam olyan szóbelin, ahol nincs tételsor, csak témakörök (vagy még az se) és mehet a könyv, aztán kérdezgetnek. De nyilván van a klasszikus is, hogy bemész, kihúzod a tételt, kidolgozod, elmondod, kérdeznek még párat és mehetsz is. Tök változó... én összességében jobban szerettem szóbelizni, mert gyorsabban le lehetett zavarni, mint egy írásbelit (feltéve ha az elején bemész) és sokkal többet el tudsz mondani, vagy ha nem is tudod a tételt szépen, akkor tudsz hozzá máshonnan venni. Vagy rávezet a tanár.
2014. szept. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó. Van ami olyan, mint az érettségi.

De én voltam már olyan vizsgán is, hogy bementünk 3-4-en egyszerre, aztán a tanár mindenkinek adott 1-1 kérdést, lehetett a válaszon gondolkodni 1 percet, és mondani kellett. Ha nem tudtad, a melletted ülőnek kellett folytatni.

2014. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat :)
2014. szept. 26. 17:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakfüggő az írásbeli-szóbeli vizsga arány, nekünk 10-ből 8 vizsga szóbeli volt, így nehezebb is. De volt szóbeli vizsga írásbeli beugróval, akik azon nem mentek át, értelemszerűen nem mehettek szóbelire tovább, így kiszórták az emberek jelentős részét.

Szóbeli is többféle volt:

- egy vagy több tételhúzás, felkészülési idővel vagy anélkül

- tételhúzás nélkül tanár ad tételt vagy több kérdést, össze-vissza

- olyan is volt, hogy négyen hatan bementünk és körbe mentek kérdések, gondolkodási idő nélkül kellett válaszolni, aki gyengébben teljesített, azt idő előtt kiszórták


Átlagban az érettséginél sokkal keményebb, sok a rosszindulatú vizsgáztató. Sokszor nem a tényleges tudástól függ az érdemjegy, de ezen túl kell tudni lépni, mert komolyabb helyeken belebetegszik az ember.

2014. szept. 27. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!