Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin, miért pont a...

Érettségin, miért pont a történelmet és a matematikát veszik a legszigorúbban?

Figyelt kérdés

Történelem tele van évszámokkal amiket nehéz megjegyezni. Matematikához pedig rengeteg idő kell, hogy az ember nagyjából értse. Nekem pl segítség nélkül nem is megy, mert utáljuk egymást. Iszonyat, hogy mit szenvedek vele és fogok is míg nem szerzek egy matek könyvet amiből tanuljuk az egészet. (Többieknek se nagyon van még).

Egyáltalán magán a vizsgán hány % kell ahhoz, hogy valaki 2-es, 3-mas, 4-es, 5-ös legyen? Ugye a 2-eshez nem 80% kell?



2014. szept. 28. 13:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
A 80% ötös! 60: 4-es, 40: 3-as, 25: 2-es. A matekot nyilván gyakorolni kell, de a 25% simán elérhető. Történelemből nem kell évszámokat magolni, mert van atlasz, abból ki lehet nézni.
2014. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed úgy, hogy ezeket veszik legszigorúbban, mert ezek mennek legkevésbé. Én például a magyart éreztem legszigorúbbnak, a töri és a matek emelt teljesen lazán ment.


Amúgy történelemből közép szinten végig használhatod az atlaszt, aminek a hátában ott vannak a fontosabb évszámok, és ha odafigyelsz az értékelési szempontokra és a forrásra, akkor simán összeszedsz egy csomó pontot az esszékérdésekből.


Amúgy 25% kell mind a kettőn a ketteshez. Középszinten 25, 40, 60, 80 százaléknál vannak a ponthatárok a jegyek között.

2014. szept. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

És a matematikát, hogy lehet a legegyszerűbben megérteni? Teljesen az alapoktól el is felejtettem és sose voltunk jóba egymással ezzel a tárggyal.

2014. szept. 28. 13:56
 4/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nincs királyi út! Matematikához papír kell, ceruza meg szemétkosár. Fogod magad, leülsz egy példatárral, és elkezded megoldani a feladatokat. Ha végeztél vele, fogsz egy másikat, és folytatod. Ha nem érted, nem vagy benne biztos, elakadtál, kérdezz. Pontosan, precízen, de ne a feladat megoldását, hanem az elakadásról való továbblépést.
2014. szept. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
25%
A történelmet nem veszik szigorúan, csak úgy látszik (pedig nálam jobban nem haragszik senki a magyar törioktatásra). A matek viszont állandóan jelen van valamilyen formában, úgyhogy azt meg egyáltalán nem veszik elég szigorúan. Hogy őszinte legyek, én középszinten 90, emelten 95%-tól engednék át bárkit is, főleg az utóbbi évek feladatsorai alapján.
2014. szept. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
A ketteshez 30% kell, a többi szerintem jó :) Nekem a matekkal és némettel van bajom, bár én estire járok...
2014. szept. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem kell a ketteshez 30%. Esti iskolában szerzett érettségin sem. Az, hogy nektek az iskolában év közben hány %-ra adnak kettest, annak semmi köze az érettségihez.
2014. okt. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
29%
Bocs, de nekünk a tanár mondta, hogy ő érettségi szinten osztályoz. És már 30% kell a ketteshez.
2014. okt. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de én itt olvastam: [link]


Ha Ctrl-F-fel nem találod meg, akkor a 41. § (3)-as bekezdéséig görgess.


Lehet, hogy keresned kéne egy másik tanárt.

2014. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát az tragikus és érthetetlen, ha a tanár nem tudja.
2014. okt. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!