Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek milyen egy jó...

Szerintetek milyen egy jó háziorvos?

Figyelt kérdés

Idèn érettsègizem ès orvosira szeretnèk menni. Azutàn pedig a háziorvosit szeretnèm elvègezni. Viszont sok helyröl azt hallom hogy a hàziorvosok mind buta orvosok akik egèsz nap receptet irnak.A vèlemènyetekre lennèk kivàncsi, hogy kinek milyen egy jó hàziorvos akàr viselkedèsileg akàr hozzàállàsilag.


Vàrom vàlaszaitokat !



#háziorvos #csalàd-orvos
2014. szept. 28. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehezen tudok buta orvost elképzelni az után a képzés után, amin átmennek. Jó diagnoszta, időt szán a betegeire, ismeri őket a személyes problémáikkal együtt, ha szükséges, házhoz megy, el tudja különteni, mikor tud megoldani egy betegséget maga, és mikor kell továbbküldeni. Barátságos, telefonon elérhető, a szokásos receptfelírást megoldja a nővér órákon át tartó várakozás nélkül.
2014. szept. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne legyen bunkó -

A betegeket hallgassa meg, ne legyen lekezelő

2014. szept. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hallgassa végig amit mondok, esetleg segítsen kérdésekkel, mert lehet vmi fontos nem jutna eszembe magamtól

ne legyen lekezelő

és ami szerintem a legrosszabb, hogy az én háziorvosom szinte semmit se segít

mindig előre tudom, hogy mit fog mondani (igyak sokat, pihenjek és ha lázam van vegyek be lázcsillapítót)

ezzel semmit se segít, ennyit én is ki tudok találni

volt hogy úgy mentem oda, hogy már több mint egy hete fáj a fejem (frontérzékeny vagyok) és már nagyon rossz volt, 3 fájdalomcsillapító közül egyik se használt

erre annyit mondott, hogy próbálgassak újakat

szóval egy jó háziorvos ne csak ilyeneket mondjon, legalább próbáljon meg segíteni

2014. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően a háziorvosnak baromi fontos feladata lenne: a szűrés. Neki kellene eldöntenie, hogy egy betegséget lehet-e otthon kezelni, vagy tovább kell küldeni szakrendelésre/fekvőbeteg intézménybe.

Pont emiatt minden téren képben kellene lennie, felismernie a sürgősségi eseteket (pl. egy infarktust, mélyvénás trombózist vagy glaukómás rohamot).


Ezzel szemben itthon azt látom, hogy sokszor totál felesleges dolgokkal küldözgetik tovább a pácienst a sürgősségi osztályokra, vagy épp egy nyilvánvalóan szakorvost igénylő problémára nem hajlandóak beutalót adni.


Szóval szerintem egy jó háziorvos normálisan ellátja ezt a szűrőfunkciót.

2014. szept. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!