Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan érdemes csinálni? BME...

Hogyan érdemes csinálni? BME villamosmérnökire jelentkezzek alapképz. Re, majd mesterképz. Re, vagy fizikus alapképz. Után menjek villamos mesterre?

Figyelt kérdés

2014. okt. 2. 16:54
 1/3 anonim ***** válasza:
4 fő szakirány van. Ezek közül talán a mikroelektronika/elektronikai technológia szakirányokon tudom elképzelni, hogy jó lehet valamire a fizika. Beágyazott rendszerekhez biztosan nem segít, de szerintem a távközlős és villamosenergetikás szakiranyokra sem jelent előnyt. Elképzelhető hogy vannak olyan kutatások ahol jól jön a fizika mélyebb ismerete. De szerintem ezt úgy lehet érdemes, ha már előre tudod, hogy mivel szeretnél foglalkozni nagyjából. Úgy általában a villannyal jobbak a foglalkoztatási statisztikák is.
2014. okt. 3. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fizikus alap után nagyon necces a villany msc. A közhiedelemmel ellentétben nem sok közös tárgy van, csak a matek meg a fizika szinte. Magadnak kéne megtanulni az egész villany bsc-t és megírni egy elég kemény felvételit. Fizikus alaphoz én bme-vik ről max EÜ. mérnököt tudom elképzelni, ha a fizikus szakiránya valami bio/orvosi fizika.
2014. okt. 9. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2014. okt. 9. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!