Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestiek segítségét kérném!...

Budapestiek segítségét kérném! Most kezdtem keresni albérletet és nem tudom melyik kerületben lenne érdemes tömegközlekedés szempontjából. Szerintetek?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel költöznék, az ő iskolája a Nyugati pályaudvarnál van, az enyém viszont az Örs vezér terénél. Úgy szeretnénk hogy egyikőnknek se kelljen átszállni és ha lehet a metrót is mellőznénk. Szerintetek hol lenne a legjobb nézelődni?

2013. júl. 22. 13:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért mellőznétek a metrót? Úgy elég nehéz meglenni Budapesten. És gondolom bérletet is vennétek, mert ez így természetes. Az meg úgyis érvényes rá.


Amúgy Zugló nem lenne rossz, onnan barátnőd vonattal be tud menni a Nyugatiba 10perc alatt (bkv-val kb 45 perc) te pedig szinte bármilyen tömegközlekedési eszközzel az Örsre jutsz.


Vonatra is érvényes a BKV bérlet.

2013. júl. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A metró kizárása miatt a X. kerületet ajánlom, annak is a központi részét. Kőbánya alsóról 10-15 perc vonattal a Nyugati, az Örs pedig a 3, 62, 62A villamosokkal érhető el ugyanennyi idő alatt. Ezen kívül még Angyalföld (XIII. kerület) játszik, az Árpád híd metróállomás környéke: a várható járatösszevonás miatt a 15-ös busz be fog vinni a Nagykörútig 20 perc alatt, míg az Örs a 32-es busszal érhető el, 35-40 perc alatt.
2013. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Jogos, Zugló vasútállomástól a Nyugati 6-7 perc vonattal vagy 15 perc 72-es trolival, az Örs pedig 82-essel kb. 20 perc.
2013. júl. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, vonatra nem is gondoltam. Persze vennénk bérletet is. És ha a metrót is belevennénk?
2013. júl. 22. 15:32
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a II. ker. Normafa környékét ajánlom. Nagyon tuti hely és a Nyugati és az Örs is kb 45 percre van. De mondjuk még Békásmegyert is tudom ajánlani, onnan a Nyugati kb 20 perc, az Örs pedig 35. Ezek mind nyugodt környékek.
2013. júl. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ja, ha metró is jó, akkor nyilván a Blaha Lujza tér környéke. Az elitebb Palotanegyed (VIII. kerület belső része), a bulis Erzsébetváros (VII. kerület) és a lepattantabb és helyenként (de korántsem mindenütt) kevésbé bizalomgerjesztő, ámde olcsó Külső-Józsefváros játszik. A Nyugati 10 perc, Örs szintén.
2013. júl. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Közlekedés szempontjából gyakorlatilag bárhova költözhettek, ha a lakás elég közel van valamelyik metróállomáshoz. Onnantól pedig pénztárcafüggő, hogy szebb, nyugisabb környékre (I., II., XII., XI. belső része, talán Zugló), bulisabb belvárosi környékre (V., VI., VII., belső VIII., belső IX.), vagy olcsóbb, de lepukkantabb helyre mentek.


Annyit megkérdezhetek a posztolótól, hogy honnan ez a félelem a metrótól?

2013. júl. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Csak többen is mondták, hogy a metró veszélyesebb mint a többi tömegközlekedési eszköz. Eddig a 7. és a 8. kerületben nézegettem, csak most szintén mondták, hogy a 8. kerület elég veszélyes tud lenni és hát ketten lennénk lányok. Erről mit gondoltok?
2013. júl. 23. 09:49
 9/12 anonim ***** válasza:

Miért lenne veszélyes a metró? Jó, a sínek között tényleg veszélyes, de gondolom nem ott akarod használni :D A metró az amin éjjel-nappal mindig sokan vannak...


7-8 kerület belváros, a maga nyüzsijével és balhéjaival. Külsőbb kerületek azért nyugodtabbak, családi övezetesebb kialakításúak.

2013. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát szerintem két lánynak veszélyesebb a 7-8 ker, mint valami külvárosi rész. Én biztos a külvárosba mennék, ahonnan szintén jó a közlekedés.
2013. júl. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!