Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi esélyem van átkerülni...

Mennyi esélyem van átkerülni a Corvinusra?

Figyelt kérdés
Jelenleg a Debreceni Egyetemen tanulok, és az átlagom az utolsó két félévben 4,89 és 5-ös volt. Emellett számos plusz pontot érő eredményem van. A felvételinél 462pontom volt. Rájöttem hogy mennyire sokat számít hogy hol tanulunk és szeretnék lehetőleg államis helyre átkerülni a Corvinusra. Szerintetek ez lehetséges? Félévkor már gondolom semmiképp nincs esélyem?!

2014. okt. 3. 11:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nincs átjelentkezés egyik intézményből a másikba csak úgy. Minden a felvin keresztül megy.

Újra kell felvételizned és a Corvinust bejelölni, ha a szak indul keresztféléven, akkor el tudod kezdeni februárban, ha nincs meghirdetve akkor csak a szeptemberben induló képzésre tud felvételizni.

Addig pedig próbálj meg olyan tárgyakat felvenni, ami a két egyetemen azonos tematikában, hogy majd be sikerüljön beszámíttatni.

Nézd meg a felvin, hogy mennyi a pontszámod és azt, hogy a Corvinusos ponthatárok hogy alakultak az elmúlt években.

2014. okt. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!


És az mennyire kötött amit olvastam a honlapján hogy csak 70 kreditet fogadnak el? Én már másodéves vagyok és a 70et elhagytam rég..

2014. okt. 3. 13:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyon kötött. Ráadásul a Corvinus nem is fogad el mindent más egyetemek teljesített tantárgyaiból, ha a tematika nem egyezik meg a sajátjukkal, ha jól emlékszem 70-80%-ban.

Illetve vannak olyan egyetemek és főiskolák, aminek ha egyezik a tematika sem fogaják el a tárgyat teljesítettként, mert más a számonkérés színvonala. Amit fixen elfogadnak, az a BGF, de csak a PSZK-n teljesített tárgyak, a BME, a PTE és a SZTE. A többinél mérlegelnek az egyetemek és a főiskolák között még akkor is, ha a tematika full egyezetést mutat.

Mivel valósznűleg csak jövő szeptemberben harmadéven kezdhetnéd el a Corvinust és ha bizonyos tágyakat be is számítanak minimum másfél év hátrányba leszel, mert lesznek olyan tárgyak, amiket újra kell teljesíteni és a ráépülések miatt ezeket nem tudod egyben felvenni, nos ezért én a helyedben azt csinálnám, hogy maradnék a fenekemen és a bsc-t megcsinálnám lent, aztán felvönnék msc-t csinálni a Corvinusra.

Most gondolj bele, harmadéven majdnem előről kezdeni? Dőreség. Ha most szeptemberben kezdted volna el a Corvinust, úgy lett volna értelme, de maga a gazdasági alapképzés 3,5 éves, ezért harmadik évben váltani nem a legokosabb dolog, főleg úgy, hogy a teljesített krediteidet még tematikaegyezőség esetén is a mérlegelés és a kreditbeszámítási limit miatt el se fogadják.

2014. okt. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!


Esetleg ha valakinek van véleménye szívesen fogadom.


Nem tudom mennyire van értéke a két diplomának és emiatt vagyok elég nagy képzavarban..

2014. okt. 6. 17:54
 5/5 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek arról, hogy mesterképzést külföldön végezzek? Erre mennyi reális esély van?
2014. okt. 6. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!