Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 23 évesen nem késő elkezdeni...

23 évesen nem késő elkezdeni a rendőrtiszti főiskolát/ egyetemet?

Figyelt kérdés
19 éves korom óta Londonban dolgozom Bártenderként. Mára már elegem lett a vendéglátásból, gyerekkorom óta gondolkoztam a rendőri hivatáson, és úgy érzem most lettem elég érett ehhez a feladathoz. Gyerekkorom óta versenyszerűen sportolok, itt a küzdősportokra gondolok. Az érettségim nem túl fényes, matek 2, töri 3, angol 4, magyar 4 tesi 5. A válaszotokat nagyon köszönöm!

2014. okt. 5. 02:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Tanulni sohasem késő. De a Magyarországon akarod, kösd fel a gatyát! A "rendőrtiszti" integrálódott, Nemzetvédelmi lett, és hatalmas pontszám kell bejutni, még fizetősön is. Sok sikert! Ja, és alkalmassági vizsga is kell.
2014. okt. 5. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előző egy kicsit keveri a dolgokat, és szinte egy igaz állítás nincs a hozzászólásában, ettől függetlenül jó szándékból írt, de kijavítanám.


A rendészetin 25 év a korhatár, addig lehet jelentkezni, de abban az évben amikor jelentkezel, még nem szabad betölteni a 25-öt, ha abban az évben töltöd, akkor nem jelentkezhetsz. Fizetős nincs a rendészetin, kivéve a civil szakokat, de azok nem rendőri szakok. Az egyetemet egyébként Nemzeti Közszolgálati Egyetemnek nevezik, és a ponthatár 360 feletti átlagosan.

2014. okt. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igazad van kettes, nagyon buta vagyok, rosszul tudtam, de amikor a három egyetemet egyesítették, még Nemzetvédelmi volt a neve.
2014. okt. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek a valaszt. :) sokat segitettetek,cmar kicsit tisztabban latoma dolgokat.
2014. okt. 10. 03:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Vannak sokan az évfolyamunkon, akik kb veled egyidősek. Semmi hátrányuk nincs belőle. De az érettségiden javítani kellene, így nagyon kevés pontod lenne. Nyelvvizsga is kéne, az sokat számít, bár az lehet, h neked van is
2014. okt. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!