Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Gödöllői Mezőgazdaság-és...

Kakszilajos17 kérdése:

A Gödöllői Mezőgazdaság-és környezetvédelmi karon szeretnék továbbtanúlni. Oda mi az alapkövetelmény érettségi szempontjából?

Figyelt kérdés
Le tudnátok nekem valaki írni, hogy kelle-e valamiből emeltszintezni ès ha igen miből? Illetve mik a ponthatárok? Ha valaki odajárt, odajár irna nekem egy kicsit az iskoláról? (Most vagyok harmad éves a Szegedi Kiss Ferencben)

2014. okt. 8. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ melyik szak érdekel.
2014. okt. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vagy mezőgazdasági vagy kertészmérnökire gondoltam.
2014. okt. 11. 13:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Érettségi: biosz vagy kémia jó ha van, mert ez fog kelleni.

Első évben rengeteg latin és szivatós tantárgy. Agrár képzésben SZIE élvonalbeli. Ponthatár minden évben más, emeltezni eddig nem volt kötelező de mire te jelentkezel lehet fog kelleni. Ha a suliról kérdésed van, írj privátot, nem MKK s vagyok szal a szakkal és karral kapcsolatban nem tudok sokmindent.

2014. okt. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2014. okt. 12. 08:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Az MKK-n sok rokon szak van (agrármérnök, környezetmérnök, természetvédelmi mérnök, vadgazda mérnök, kertészmérnök, növénytermesztő mérnök, állattenyésztő mérnök, környezetgazdálkodási agrármérnök...), amik mindegyikéhez jó ha erős vagy biológiából. Előnyös a kémia, fizika, földrajz, matek is. Nem árt, ha erős vagy angolból.

Az emelt szintű érettségi nem követelmény egyelőre. Ha emeltszintűzni akarsz, leginkább a biológiát javasolnám, mert végül is ezek mind alkalmazott biológiai, alkalmazott ökológiai jellegű képzések.

2014. okt. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!