Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A következő érettségi időpontj...

A következő érettségi időpontjáig sikerülhet felkészülni biológiából és kémiából vagy fizikából olyan szintre, hogy valamelyiket emelt szinten sikerüljön letenni? Orvos szeretnék lenni és a felvételhez ez alapkövetelmény, ha jól tudom.

Figyelt kérdés

Most OKJ szakmán vagyok, és gondolkozom, hogy megpróbáljam-e a biológia és kémia/fizika érettségit megcsinálni, hogy tanulhassak orvosnak.

Mi a véleményetek?

Előre is köszönöm!



2012. okt. 1. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, elég sok felkészítő kurzus van ezekre, amik szeptemberben indulnak és a májusi érettségiig tartanak, aki tanul is ezek mellett azoknak általában jól is szokott sikerülnie az érettségije. Persze ehhez oda is kell tennie magát az embernek.
2012. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én a volt tanáraimat szeretném felkeresni magántanárnak ez ügyben. A többi érettségim meg van, választottam üzleti gazdaságtan volt. Bánom, hogy pl nem biológia lett.

Megpróbálom hátha sikerül, ha nem akkor védőnőire jelentkezek, vagy várok egy évet. Melyik a jobb döntés?

Érettséginél egyből lehet emelt szintre jelentkezni, vagy előtte kell egy középszint és utána emelt?

2012. okt. 1. 12:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyből lehet emeltre is menni, amit tudok ajánlani emeltre az még Fazekas György és Szerényi Gábor - Biológia I és IIes könyvét, csak elég borsos az ára, de abban minden benne van, ami kellhet.

Azt viszont te tudod, hogy mire akarsz menni igazán.

2012. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséged. :)

Szívesebben lennék orvos, mint védőnő, de az is érdekel. :) Megpróbálok mindent megtenni, hogy sikerüljön! :) Csak kicsit későn kaptam észbe, ezzel kapcsolatban.

2012. okt. 1. 13:06
 5/6 bensdorp ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a következő érettségi időszaktól már 2 emelt szintű érettségi kell orvosira (biológia és fizika vagy kémia). De így sem lehetetlen, napi 2-2 óra tanulás mindegyikből, heti 1-1 óra tanári segítség, és már jók az esélyeid.
2012. okt. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én is éppen azt néztem, hogy változik a felvételi követelmény.

2012. okt. 1. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!