Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nyíregyházi Kölcsey és a...

Hancsi22 kérdése:

A nyíregyházi Kölcsey és a debreceni Ady Gimnáziumról szeretnék érdeklődni. Főleg azoknak a segítségét kérem akiknek személyes tapasztalatuk van az intézményekkel kapcsolatban. Melyik iskolát jelöljem elsőnek?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok és nagyon foglalkoztat a továbbtanulás kérdése. igazából több kérdés merül fel bennem mivel mind a 2 iskoláról nagyon vegyesek a vélemények.nem is húznám tovább a szót, ezek a kérdések foglalkoztatnak főképp:

-Milyen állapotban van a kollégium?

-Mennyire jó a közösség?

-Mennyire erős az idegennyelvekkel foglalkozó szak?(főleg angol)

-(diákok)Mennyire érzitek jól magatokat az iskolában,nem bántátok meg,hogy oda felvételiztetek?

stb.

szóval igazából minden érdekel ezzel a két iskolával kapcsolatban mivel nem tudom melyiket jelöljem meg elsőben.Légyszíves segítsetek eldönteni melyik iskolát érdemes elsőként megjelölni. Azért kérdezlek titeket, akik oda jártok/ott tanítotok, mert a sok vegyes vélemény elbizonytalanít.Szeretném olyanoktól hallani a véleményeket, akik tényleg tudják mi az igazság.Elnézést kérek ,hogy kicsit hosszúra sikeredett, de tényleg szeretnék jól választani.

Előre is köszönöm a segítséget.

UI.:Az is érdekelne, hogy mikor vannak a nyílt napok.



2014. okt. 9. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én kölcseys vagyok, szóval csak arról tudok nyilatkozni!:)


-Két kollégium közül választhatsz, a Zrínyi és a Luther közül. Az osztály negyede körülbelül nálunk kolis, és mindannyian lutherosok. Személy szerint én a Zrínyi kolit ajánlanám, mert ott finomabb a kaja, és nincs kötelező áhítat.


- A kölcseyben nagyon jó a közösség, a legtöbben szeretik, de jó ha tudod, hogy itt nem szabad félénknek lenni. Ha valaki tisztában van önmagával és határozott, akkor remek hely neki a Kölcsey.


-Személy szerint én nem az angolos osztályt ajánlanám neked, mivel ha "csak" második nyelved az angol, akkor is nagyon jó tempóban halad a csoport. Az angolos osztályban viszont a második nyelveket nem oktatják olyan szinten, ahogy én tapasztaltam. Tehát kettőt ütsz egy csapásra ha olaszra/franciára mész!


-Csak azok szokták megbánni, akik nem bírják a tanulást, de ők is tudják, hogy ha tovább akarnak tanulni, akkor megéri a Kölcseyben hajtani. :)


Ha lennének kérdéseid nyugodtan írd őket ide, majd visszanézek rá!:) Egyébként nyíltnap már volt, szóval arról sajna lemaradtál:S

2014. okt. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ,hogy válaszoltál. A tanulással nincs gond szinte mindig kitűnő vagyok,ha nem (ritkán) akkor jeles , tehát max egy négyes. Nincsen tapasztalatom az angolon kívül szinte semmilyen más nyelvvel(kivéve az ,hogy itthon magamnak szoktam tanulni,de az mégsem olyan mintha szakember oktatna).Viszont az angolt nagyon nagyon szeretem.Nem vagyok visszahúzódó egyéniség, szóval remélem azzal nem lesz gond.Lenne még pár kérdésem ha nem baj:

-Milyenek a tanárok?(mind oktatási,mind emberség,kedvesség szempontjából)

-Van lehetőség meglátogatni az iskolát,így ,hogy lemaradtam a nyílt napról?

-Te milyen tagozaton vagy?

-Mennyire nehéz a szóbeli felvételi?

-Mennyire nyitottak az egyéves külföldi tanulásra?

-Az iskola beállítottsága(ha jól tudom) humán és idegennyelv,igaz?

-Szerinted érdemes a Kölcseyt jelölnöm elsőnek?

-Te nem bántad meg?

Köszönöm,hogy válaszolsz, nagyon sokat segít.


UI: Adysok kérlek ti is írjatok!

2014. okt. 14. 15:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első vagyok, visszatértem, ahogy ígértem:)


A tanárok: legtöbbjük magasan képzett! Az érdekes kérdéseket nagyon szeretik. Emberként is tiszteljük őket általában. Széles a skála, vannak egészen fiatal, de ambiciózus tanárok, és vannak egészen idős "professzorok".


Meglátogatni a sulit szerintem nem igazán van lehetőséged, de pont most csütörtökön és pénteken lesz Nyíregyházán a Buszacsában egy ilyen középiskolai rendezvény, ahol a Kölcsey is jelen lesz, és kérdezhetsz majd személyesen kölcseys diákokat!! Ha van lehetőséged mindenképp menj rá el!:)


Én angolon vagyok, és pont ezért írtam, hogy ha más nyelv is érdekel, akkor inkább válaszd azt, mert a Kölcseyben bármelyik osztályba jársz, angolul remekül megtanítanak!!:)


Szóbeli csak angol/német haladón van és humánon, tehát francia/olasz/spanyol/német kezdőre nem kell előzetes tudás!! Egyébként nem egy nagy dolog angolból, általában erre mindenki jó pontokat kap, nem befolyásolja annyira a felvételit.


Hát ezt a nyitottságot nem igazán értem a kérdésedben. Az évfolyamról (11) többen is mentek most külföldre. Egyébként ha érdekel, a Kölcsey minden évben rendez különböző utakat. Tavaly volt német és francia cserediák program, és továbbá Bécsi és Londoni utat is szerveztek. Megemlíteném mindenképp, hogy a suli rendez elég gyakran bulikat, hogy a diákság együtt tudjon szórakozni, és így a csapatszellem nagyon jó a suliban! (és még bált is szerveznek mostmár, félévente egyet!)


Az iskola beállítottsága mostmár inkább csak idegennyelv, mert a humán csoport nem igazán csalogatja a diákokat. Ettől függetlenül rengetegen mennek a Kölcseyből orvosira, vagy mondjuk vegyésznek.


Nem tudhatom, hogy érdemes e ezt jelölnöd, de én kizárólag ezt jelöltem meg, és egyáltalán nem bántam meg!:)


See you in the Kölcsey!!:)

2014. okt. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy újra válaszoltál ! Igazából a kommentjeid előtt szinte biztos voltam benne , hogy az Adyt választom , de elgondolkodtattál. Most, hogy egy olyan lányt/fiút is hallhattam , akinek személyes tapasztalata van a sulival kapcsolatban , talán megváltozotta véleményem. Minden esetre elmegyek az Ady nyílt napjára , de az elmondásod alapján nagyon szimpatikus az iskola. Mindent nagyon köszönök.
2014. okt. 15. 16:22
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából az egyéves külföldi tanulást így értem:

Vannak olyan "ösztöndíjak" hogy egy évet tanulhatsz külföldön (személy szerint az usa lenne a célállomás) . A kérdésem arra irányul , hogy ha mondjuk a 11. osztályt kint töltöd , egy kinti középiskolában, akkor azt az évet újra kell-e itthon járni.Azt szeretném még megkérdezni , hogy nyelvvizsga előnyt jelent -e? Mármint a felvételi utáni hónapokban szeretném letenni.Te milyen nyelvvizsgát ajánlassz ?Bevallom, félek kicsit, mert nincs osztálytársam aki oda , a Kölcseybe menne .Akik nyíregyre mennek azok a művészetibe. Mindent köszönök

2014. okt. 15. 17:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha már nyelvvizsgán is gondolkozol, akkor végképp felesleges lenne pont angolra jönnöd, mivel inkább 11-12. évfolyamban tanulunk felsőfokú dolgokat, tehát te 2 évig "unatkoznál". Pluszpontot nem jelent, de mindenképp figyelemreméltó, hogy ilyen hamar ilyen jó szinten vagy. Amugy ha ilyen jó tanuló vagy, akkor pluszpontra egyáltalán nem vagy rászorulva SZERINTEM. :)


A dexam írásbelit és az origo szóbelit ajánlanám, és velem együtt mindenki ezeket ajánlja párosítva!:) Egyébként ha már felvetetted: fiú vagyok xd


Félni pedig ne félj, a verébtábor is nagyon jó, és pár nap alatt megismerkedhetsz nagyon jó társaságokkal. Szinte rá vagy kényszerítve, mert kis csapatokban vannak a diákok a szobákban, és jól összeismerkedhetnek. Egyébként a koli még egy nagy plusz pont, hisz ott aztán végképp rengeteg emberrel összeismerkedsz majd!

2014. okt. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, hogy ha kimész külföldre tanulni, akkor az osztályozó a feltétele annak, hogy kell e évet ismételned. Ha fel tudsz tisztességesen készülni mindenből (főképp érettségi tárgyakból), akkor nem kell évet ismételned.
2014. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. okt. 16. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!