Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt hogy kell értelmezni? A...

Ezt hogy kell értelmezni? A megértés 4részes modelje:globális általános, értelmező öszefügések, személyes tapasztalatok, kritikai helytálóság használhatóság jelentőség megálapítása anak fügvényében amit már tud vagy megértett.

Figyelt kérdés

ide írom mert nem fér ki hogy kell ezeket értelmezni?A lényeg az a globális megértés?

Megértés

A dolgok lényegének és összefüggéseinek feltárása.


Ezen belül 3 fő gondolkodási művelet:


a) A dolgok lényegének kiemelése: fogalomalkotás

b) A felismerés: a dolgok besorolása a megfelelő logikai osztályba

c) Az összefüggések feltárása, a jelenség megértése átfogó törvényszerűségek alapján.


ha valami jelentését megértem akkor ott már öszefügéseiben és lényegében is értem? valami lényegét meg lehet érteni az öszefügések értelmezése nélkül? hogyan fogjam fel a c pontot?


2014. febr. 23. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem nagyon fog sikerülni a magyarázat. Kihagytad a köztes lépéseket. Olyan, mintha az integrálszámításról érdeklődnél, de még se függvényről, se határértékről nem hallottál. Bármit mondanának félreértenéd, mert nem ismered az adott terület törvényszerűségeit.

Mint itt az "összefüggések feltárása", vagy az "átfogó törvényszerűségek" fogalmát. Nagyon hosszú lenne.

2014. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
baromság az átfogó törvényszerűségek azt jelentik hogy az adott dologra vonatkozó dolgok.Én el mondom hogy értelmezem ezt ti meg ellenőrizétek le: pl van egy futó. a futó lényegében egy sakkfigura. a lényeg és a jelentés tehát szerintem ugyan az.(de ha tévednék majd valaki magyaráza el)Az átfogó törvényszerűségek pedig azok a dolgok amik a futót jellemzik(tehát amik rá vonatkoznak) pl könnyű tiszt, átlósan mozog, csak a saját színén léphet,stb vagyis a lényegben betöltött szerepe.
2014. febr. 25. 02:25
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon kíváncsi vagyok hogy jól értelmeztem e :D
2014. febr. 25. 02:27
 4/4 A kérdező kommentje:
úgy vélem a kritikai meg a személyes tapasztalatok szerinti megértést könnyű felfogni és inkább a másik kettő az amelyik döntő szerepet játszik valami megértésébe nélkülük ugyanis olyan valamit kritizálni mint fejest ugrani az üres medencébe xD :D
2014. febr. 25. 02:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!