Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem vagyunk túlterh...

Csak szerintem vagyunk túlterheltek? 15/l

Figyelt kérdés
Most vagyok 9.-es gimnáziumban, és minden nap 8, vagy több (max. 11) órám van, a táskám legjobb esetben is 10 kg, és már baromira ki vagyok. Délután 5-6 körül érek haza, és túlterheltnek érzem magam fizikailag és szellemileg is.

2014. okt. 11. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Ezt akárhogy is nézem, több mint napi 8 órás műszak. Mert odahaza is tanultok. 15 évesen szerintem is sok.
2014. okt. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
De, a gyerekek sajnos nagyon is túlterheltek az iskolában, kezdve a legkisebbekkel is.
2014. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az oktatási minisztérium (ki se javítom a kisbetűket) miért nem tesz semmit a gyerekek túlterheltsége ellen? Csak nem azt akarják bemesélni hogy nem is tudnak róla?
2014. okt. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Az iskolák ma valóban túlterhelnek mindenkit. A mai iskola nem arról szól, amiről kéne. Az általános iskolának fontos dolgokra, a logikus gondolkodásra, és a lényeg kiemelésére kellene megtanítania. Erre napi 5-6 tanóra bőven elegendő lenne általános iskolában. Emellett szükség lenne legalább 4-5 óra szabadidőre, hogy az ember a családjával lehessen, sportolhasson, játszhasson, olvashasson, stb. De nem, ma inkább a "sokat markolunk és keveset fogunk"-elv érvényesül, annyira belemennek a részletekbe, hogy még a lényeg sem marad meg, nem tanuljuk meg sem az értő olvasást, sem a koncentrálást. Aztán adnak még több órányi írásbeli házit is, olyan feladatokat, amit az iskolában is lehetne gyakorolni, ha nem felesleges dolgokkal kéne foglalkozni.
2014. okt. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%
Gimnáziumban pedig az általános iskolai alapokat kéne tovább építeni, amire szintén max. napi 5-6 óra elég lenne. Ezen felül heti 3-4 órában kellene lennie fakultációnak, ami a felvételire készít fel. Emellett kellene ott is minimum 3 óra szabadidő.
2014. okt. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
kb 2 éve áll fenn ez a helyzet, nekem utolsó évem gimiben még csak annyiban változott hogy heti 2 helyett 3 tesim lett, mostaniaknak már 5 van( megjegyzem nálunk mi már pl folyosón tesiztünk, a heti 3 tesinél, mert NEM TUDTUNK MÁSHOL). szerintem néha már mi is túl voltunk terhelve, de amikor visszanéztem gimibe hát ledöbbentem. katasztrófa ami most van.
2014. okt. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőstől kezdve a végzős egyetemistákig le van mindenki terhelve. Csak sajnos akik tehetnének ez ellen valamit meg se próbálják. Inkább tovább nehezítik, akkor a napi +1 tesi, így már nem átlag napi 7 tanóra van, hanem kapásból 8. Akkor legyen több szakmai gyakorlat, ami már a 8. órák után fér csak be, valaki bejárós kicsit messzebbről mire hazamegy még akkor tanuljon, de reggel kerhet korán. És akkor ez mellé tegyen be valaki nyelvtanfolyamot, szakkört, sportot stb. Egy felnőtt a 8 órás műszak után hazamegy nem kell a munkával foglalkozni, de a diákoknak otthon is tanulni kell. Persze ez csak annak nehéz, aki tanulni is akarna.

Egyetem meg külön halál, ha mellé diákmunkát is vállalna az ember és nem a diákhitelbő megoldani mindent, mert mondjuk a koleszért fizetni, kajáért, könyvek, jegyzetek, meg valami kis költőpénz is kéne és nem csak a szülőket lehúzni...

Mintha arra menne rá az egész, hogy hagyd ott az iskolát minnél hamarabb (ugye most 16 év a tankötelezettség), csak egy 8 soztályos végzettséggel mire megy az ember?

2014. okt. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy én is úgy érzem ahogy a 7-es válaszoló írta utolsó soraiban. Hogy azt akarják éreztetni a diákokkal hogy lehetőleg minél kevesebb iskolát végezzenek, minél kevesebb hasznos ismeretekkel. Egyetemen is és egy magán angol nyelvtanfolyamon is ezt tapasztaltam. Szinte irigykedtek a tanárok, hátha a nyelvtudással még külföldön dolgozunk, vagy diplomával kedvünk támad egy hazai állást betölteni.
2014. okt. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
tömeges népbutítás megy, hiszen a birkákat könnyebb irányítani hogy akkor most hova is tegyék azt az x-et
2014. okt. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
11 óra? Nem vagyok annyira idős, de nálunk már ha 7 óra volt egy nap is, lincshangulat uralkodott. Ez valóban eléggé fárasztó lehet és akkor a gyerek tanuljon otthon, járjon különórákra de aludja is ki magát...
2014. okt. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!