Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem egy kész vicc,...

Csak szerintem egy kész vicc, hogy jogász szakra be lehet jutni költségtérítésesen 240 (! ) ponttal?

Figyelt kérdés
Ha a kommunikáció és média, azaz minden idők legbüfébb büféje lenne ennyi pontos, megérteném, na de egy jogászképzés?

2014. jan. 25. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A legnagyobb hibája ezeknek a szakoknak az volt, hogy sokan csak azért jelölték meg, hogy majd felveszik őket úgyis, aztán nem kell vacakolni sokat, miközben ezeknek a szakmáknak az alapja az önképzés és a komoly nyelvismeret.

A nemzetközi tanulmányok volt egy kész vicc a ponthatár emelés előtt, éppen hogy meglett angol középfokúval diplomát lehetett kapni. A saját pénzén meg mindenki úgy rontja el a saját jövőjét ahogy akarja.

2014. jan. 25. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
A pontszám mindig az adott szakra jelentkezők pontszámától függ.
2014. jan. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
De azért elvárható lenne, hogy jogásznak egy értelmes fiatal tanuljon, ne egy olyan, aki a minimumhatárt kaparja.
2014. jan. 25. 22:19
 4/17 anonim ***** válasza:
Aki nem tanul az úgyis kihullok, addig meg fizet a sulinak. Sztem nagyon is rendben van.
2014. jan. 25. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Azzal meg jogászképzésre értelmes fiatal jelentkezzen nemto mmit akarsz. Mintha annyira más emberek lennének a jogot végzettek. Ismerek és láttam már sok jog hallgatót, a csajok nagyrésze túlságosan könnyűvérű, a srácok meg alkoholisták.
2014. jan. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 reptoid ***** válasza:

Mondjuk attól, hogy könnyűvérű vagy sokat iszik valaki, még lehet értelmes.

Egyébként pedig attól, hogy 240 pont volt a ponthatár, az koránt sem jelenti azt, hogy 240 ponttal mentek oda emberek tanulni. Ez azt jelenti, hogy maradt még üres hely, nem tudták feltölteni a teljes keretet. Elvileg előfordulhatott olyan eset is, hogy van 40 hely, oda meg csak 39 ember jelentkezett, bár nekik mindnek 500 pontja volt. Akármilyen hihetetlen, ekkor is 240 lesz a ponthatár.


Jó, persze ez abszurd példa, de te is láthatod, hogy magából 240 pontból felesleges bármilyen ilyen irányú következetést levonni.

2014. jan. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem. De a Pázmányon meg talán 260-an, ezt azt jelenti, ott valóban 260-an ponttal van valaki.
2014. jan. 25. 23:45
 8/17 anonim ***** válasza:

Elárulok egy titkot. Lehet valaki 240-300 ponttal is értelmes, és lehet 500 pontos hülye is. A kettő közötti különbség nem csak az értelmi színvonal lehet, hanem a szorgalom/lustaság, magolási "képesség" is akár.

Amúgy meg van olyan, aki főiskolán megembereli magát, aki meg nem, az úgyis kihullik. Ismerek olyat aki 465 ponttal nyert felvételt valahova, de a 3.5 éves képzést 5 év után abbahagyta. Az, hogy valaki miért megy jogra, ha soha életében nem akart az lenni, már egy sokkal érdekesebb kérdés. Mert ha még magyarból és történelemből is csak egy nagyon gyenge, éppenhogy 4-esnek megfelelő szintet tudott produkálni, annak nem hiszem, hogy a jogi pálya a szíve vágya.

2014. jan. 26. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Persze, hogy lehet értelmes így is úgy is, de azt nekem senki se mondja, hogy aki a középiskolában csak 260-300 pontot tud elérni (akár duplázással, szóval csak magyarral törivel, akár összesítve) na az szerintem elég rossz teljesítmény és ne készüljön vele a jogra.
2014. jan. 26. 13:45
 10/17 reptoid ***** válasza:

Hadd tanuljon mindenki annak, aminek szeretne.

Az, hogy valakit felvesznek, még nem garancia arra, hogy el is végzi. Ne aggódj, senkihez nem dobnak csak úgy oda egy jogász diplomát, de ha már ott van és helyt tud állni, akkor meg teljesen mindegy, hány ponttal jutott be.


Miért bánt téged ez? Ettől nem lesznek hülyébb jogászok, nem kerülsz rosszabb kezekbe, ha pedig az oktatásért aggódnál, maga a képzés színvonala se esik, hiszen ez a sok költséges, kevés államis helynek az eredménye, ami politikai döntés volt, nem az egyetem, oktatók tehettek róla.

2014. jan. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!