Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól döntöttem hogy gazdaságinf...

Jól döntöttem hogy gazdaságinformatikára jelentkeztem?

Figyelt kérdés
szerintetek jó ez a szak? illetve a munkaerőpiacon mennyire kelendőek?
2014. okt. 12. 19:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok pénzügyi vállalat használ informatikai eszközöket arra, hogy a gazdasági számításokat elvégezzék, illetve ezeket támogassák. Egy átlag infósnak nincs kedve a gazdasági dolgokkal foglalkozni, egy átlag gazdaságis nem fog neked programokat fejleszteni. Elég erős a határvonal. Hogy ez a határvonal megszűnjön, kitalálták ezt a szakot.


Igen, ez egy jó szak. Keményen kell tanulni majd, mert két nehéz területet egyesít. A végén meg szép állásokat lehet majd vele keresni mind pénzügyi területen, mind informatika területen.


Hajrá! Küldjed neki! :)

2014. okt. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez jól hangzik, bár inkább a közgáz része vonz és elég sokan mondják hogy nem olyan jó ez a szak
2014. okt. 12. 19:54
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért ez egyetem függő is.
2014. okt. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
pte-re járok, lehet másik egyetemre kellett volna mennem?
2014. okt. 12. 20:01
 5/12 anonim ***** válasza:

Én is pte gazdinfons vagyok. Csak végzős. Nálunk szerencsére a programozásra is fektetnek hangsúlyt és nem csak elméleti szinten. Ha ez nem így lenne már át mentem volna proginfora.


Viszont, ha a közgáz jobban érdekel, akkor mást kellett volna választanod. Nekem pl remek fejlesztői állásokat ajánlottak már. De engem az info része jobban is érdekel és foglalkozom is vele egyetemen kívül is. Mert, amit az egyetemen kap az ember -legyen proginfo / gazdinfo - az kevés.

2014. okt. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
és akkor mi értelme a közgázos óráinknak? :D
2014. okt. 13. 17:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Alapvetően azért jött létre a gazdinfo, mert a programozók és a manegement nem tud hatékonyan együttműködni. És a köztesréteg lenne a gazdinfo. De nem muszáj a "mindenből egy kicsihez értek, de igazából semmihez sem" irányt követned. Amelyik vonal jobban érdekel, abba az irányba orientálódj.
2014. okt. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
akkor itt is tudnék a közgázos rész felé orientálódni?
2014. okt. 13. 21:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha az összes szabvált és kötvált annak veszek fel, akkor igen. De info felé jobban lehet, mert alapból több olyan óra van a tantervben. De ha megnézed a tanterved látod te is.
2014. okt. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
és ha vmilyen ktk-s mesterképzést választok (nem gazdinfót, bár az már ktk-n van)?
2014. okt. 13. 21:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!