Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet így még belőlem valaki?...

Lehet így még belőlem valaki? Programozónak tanulok. Mit csináljak? Elvesztem.

Figyelt kérdés

Az éven kezdtem felsőoktatásin vagyok és egyszerűen elvesztem, mert a szorgalmam megvan hozzá. A szöveges részt megtanulom és meg is értem, de a diszkrét matek kifogott rajtam. Annyira, hogy az egyik barátom magyarázza nekem és nem értem úgy se meg. Pedig törekszek, mert reggel 9 kor kezdtem a tanulást és 3 óráig tanultam. Elvette az életkedvem. Mit csináljak? Meg lehet ezt tanulni? Vagy iratkozzak addig ki a suliból, amíg nem kell visszafizetni a taníttatást?

Lehet így még belőlem sikeres ember?

Azért jelentkeztem ide, mert úgy gondoltam, hogy majd normális munkám lesz, de így már kérdéses vagy lesz rá esély, akkor is, ha itt hagyom az iskolát?


2014. okt. 18. 15:17
 1/3 anonim válasza:
Megnyugtatlak: nem a diszkrét matematika megértésén múlik az ember sikeressége. :) De aranyos a feltevés!
2014. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tudom es koszonom a valaszt! De akkor mi legyek ha nem programozo? Erettsegivel nem lehet elhelyezkedni.
2014. okt. 20. 00:18
 3/3 anonim válasza:

Ismerek olyat, aki érettségivel programozó egy nagyvállalatnál. De nyilván nagyon pengének kell lenni ehhez. Az átlagnak diploma elengedhetetlen hozzá, hogy bekerüljön a jobb állásokra.

A matek itt akadály lehet, később is szükség lehet rá, úgyhogy próbáld megerőltetni magadat. Szerintem nem azért nem tudsz megbirkózni vele, mert butának hiszed hozzá magad, hanem azért, mert valójában nem érdekel téged és csak próbálod magadra erőltetni. Lehet, hogy csak váltanod kellene. Más szakmára. Programozókból a Dunát meg lehetne rekeszteni (itt is elmondom, hogy nem igaz, hogy hiányszakma, minden állásra jelentős túljelentkezés van). Tanult managernek, projektvezetőnek, amivel jóval többet fogsz keresni, mint egy programozó és kevesebb kínlódással fog járni.

2014. dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!