Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz, ha egy egyetemi prezentác...

Gáz, ha egy egyetemi prezentációt wikipédia alapján csinálok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 00:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon gáz.

Egyetemen alap, hogy nem dolgozunk megbizatatlan, nevtelen forrásból. Wikipediara bárki azt tesz fel amit akar, akár szivatasból. Tele van kamu információval. Nagy éges lenne, ha pont ilyet mutatna be valaki az egyetemen.

2014. okt. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Próbálj meg dolgozni valamit az ügyön.

Én egy prezentáció kedvéért konkrétan egy bányát másztam végig és fényképeztem le mindent.

2014. okt. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Igen, általában már az elsőéveseknek az első órán elmondják, hogy házidolgozathoz, prezentációhoz NEM használhatnak wikit.
2014. okt. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Minden információforrást fel lehet használni, de jelezni kell a forrást.

Ha a Wikipédiáról van szó, akkor ellenőrizni célszerű az információ megbízhatóságát is, mert az önmagában nem minősül tudományos forrásnak. Úgy lehet tekinteni, mint egy forrásgyűjteményt, vagy könyvtári katalógust, vagy adatbázist.


Tudományos források:

1. Nemzetközi tudományos folyóirat (amely szerepel a web of science adatbázisában. Elérheted az EISZ-en keresztül egyetemi gépről.)

2. Elismert nemzetközi tudományos kiadó által kiadott szerkesztett könyv vagy monográfia.

3. Elismert nemzetközi tudományos konferencia tanulmánykötete.

4. Hungarikum témakörökben fentiek nemzeti változatai is elfogadhatók.

2014. okt. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Igen, nekunk is azzal kezdtek minden targyat, hogy wikizni tilos. En harmadevesen egy toltelektargy prezentaciojat ugy csinaltam meg, hogy a wikin talaltam egy jo osszefoglalot, azt beepitettem, jeleztem. Mikor szamonkert az oktato, nem erdekelte, hogy mashol nem talaltam ilyet vagy ahhoz reszinformaciokat. Azt hittem, karot kapok.
2014. okt. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ez is egy kicsit "tölteléktárgy". Igazából egy rövid prezentációt kell csinálnom bizonyos földrajzi és kulturális régiókról. Abban sem vagyok biztos, hogy baj az, ha nem tüntetem fel a forrást. Úgy rémlik, nem mindenki tüntette fel.
2014. okt. 20. 12:10
 7/14 A kérdező kommentje:
Tehát, ha pl. ilyeneket akarok kikeresni, hogy egy adott régiónak mekkora a területe, lakossága, akkor mi mást használjak, mint wikit?
2014. okt. 20. 12:21
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ha pl. uniós államról vagy régiókról van szó, akkor az európa.eu-t használhatod.
2014. okt. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Közismert, nyilvánvaló dolgoknál, ami sok forrásban, mindenféle lexikonban megtalálható, általánosan ismert... nem kell forrást megjelölni.
2014. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Többnyire ott van a wikipédia alján a cikkhez felhasznál forrás. Nézd meg azokat és akkor azokat írhatod forrásnak és nem a wikipédiát. Amúgy gondolom ga wikiről akarod nézni, akkor nem egy teljesen nyilvánvaló. mindenki által tudott dolgokat írsz bele meg fejből nem tudsz adatokat, akkor mindenképpen kell forrás vagy plágiumként bukott a tárgyad, nálunk legalábiis ez a bevezett szokás. Mert ugya ha diplomamunkánál van ugyanez annak súlyosabb következményei is van és a többi és a többi...
2014. okt. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!