Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gáz, ha egy egyetemi prezentác...

Gáz, ha egy egyetemi prezentációt wikipédia alapján csinálok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 20. 00:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Szerintem kicsit túlliheged. Ez nem olyan jelentőségű prezentáció, hogy ennél plagizálással megbukjak, igazából csak egy rövid kiselőadás - gyanítom, hogy meg sem nézik a forrást. Azt meg nem értem, hogy miért kéne fejből tudnom, hogy pl. mennyi Németország területe meg népessége.
2014. okt. 20. 14:56
 12/14 anonim ***** válasza:
Tanartol fugg, hogy hogyan viszonyul a dologhoz. Az en toltelektargyam olyan komolyan vette, hogy egy ot dias prezentacio vegere is kerte a forrasjegyzeket, es a wiki lattan kiakadt rendesen. Az volt a szerencsem, hogy egy alkalommal csak figyelmeztetest kaptam, utana mar mergesedett volna a helyzet. Nem lihegi tul a valaszolo, mert ha olyan a tanarod, komoly kovetkezmenyei vannak. Es itt nem szamit, hogy erosnek vagy gyengenek mondott sulirol van-e szo. Minden az adott oktaton mulik.
2014. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Gőzöm sincs hova jársz, de nálunk halál komolyan veszik az ilyeneket. Néhány tanár még azt is megköveteli, hogy diákként tüntessük fel a forrásokat, teljes webcímmel meg a harvard-módszeres kiírással a könyveket. Szóval nem túllihegem, nálunk ilyenért az első 1-2 órán még el-el tekintenek, de már levonnak az értékéből a munkának, utána meg már nem fogadják el a prezit és nem adják meg az aláírást a tárgyhoz.

Persze, hogy nem egy szakdoga szintű, de nálunk ezt kismilliószor elmondták, hogy szokjunk hozzá az ilyenfajta forrástmegjelöléshez, mert mikor már tényleges a szakdogánál hagysz ki valamit (ahol megnézik az összes forrást) már vádolhatnak plagizálással. És akkor már nem csak annyi, hogy ejnye-bejnye.

2014. okt. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Na, végül is megcsináltam. Az utolsó pillanatban összeszedtem magam és kerestem jó forrásokat - 10 netes forrást használtam, ezek többsége oktatási anyag, két wikipédiás link volt benne, de a tanár nem szólt meg érte. Szerintem nagyon jó lett :)
2014. okt. 26. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!