Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik erős gimnáziumokat...

Melyik erős gimnáziumokat ajánlanátok Budapesten?

Figyelt kérdés

8.-os vagyok, hetedik év végén kitűnő voltam, egyébként évfolyam első/második és sok versenyre járok. Biológia, de legalábbis természettudományi irányban szeretnék továbbtanulni. Szerintem inkább reálos vagyok, a humán tárgyak is jól mennek, érzékem is van hozzá, de csak hobbi szinten köt le. Eddig az ELTE Radnótit és az Eötvöst néztem. (Tudom, hogy 9.-ben nem indítanak új osztályt, de hátha átvesznek....) Ezeken kívül milyen erős sulikat tudnátok ajánlani, esetleg ezekről mi a véleményetek? Személyes tapasztalatok is érdekelnek. Ja és olyan iskolát szeretnék ahol sok a lehetőség pl.: szakkörök, suliújság, DÖK, bolhapiac, táborok. Ahol jó a közösség nem az a sznob beképzelt stréberekkel teli iskola.... És fontosnak tartom még, hogy ne csak magolni kelljen, hanem hasznos dolgokat tanulhassak meg ott, aminek később hasznát veszem. :)


A válaszokat előre is köszönöm! ^^



2014. okt. 21. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
Apáczai és a Fazekas....mindkettő versenyistálló, ha szorgalmas vagy menni fog.
2014. okt. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Berzsenyi, Apáczai
2014. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Piarista, Trefort, Szt.László
2014. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy elnéztél valamit az Eötvössel kapcsolatban? Van hat, négy, és tudtommal öt osztályos képzése is. Három évvel ezelőtt legalábbis indítottak új 9.osztályokat is - és nem hiszem, hogy egy olyan nagy, régi, és nívós suli, mint az E5vös megtehetné, hogy nem indít - ráadásul mi értelme lenne?

Ezt amúgy nagyon ajánlom, rengeteg programjuk van.

2014. okt. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
upsz bocsi, csak most vettem észre, azt csak a Radnótira akartam írni ://
2014. okt. 21. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első válaszolónak üzenem, hogy a Fazekas k*rvára nem versenyistálló, ezt csak terjesztik róla. Eötvös, Apáczai és Fazekasban a legjobb a természettudományi osztályok, a Berzsenyi és a Szent László inkább nyelves. Én Fazekasos diák vagyok, és nem mondhatok róla semmi rosszat. Rengeteg program van, főleg a 9. és a 12. osztályosoknak, de a köztük lévő 2 évben is vannak különböző jó programok. Egy csomó tábor van, szakkörök, egyéb foglalkozások, pl van egy un. Fazekas Stúdió, akik minden programról csinálnak külön videókat, minden táborba elmennek, ők csinálják a hang effekteket is az iskolai rendezvényekhez. Maga az iskola hangulata nagyon jó, nem kockák járnak ide, ahogy azt én is először gondoltam, és még egy olyan 80 ponttal is be lehet jutni, ha hibátlan szóbelit csinálsz. Én nagyon szeretem a sulit, és nyugodt szívvel mondom azt minden ismerősömnek, hogy a Fazekas egyáltalán nem versenyistálló! Az Apáczai már inkább az, mivel ők meg feljebb szeretnének kerülni a ranglistán. A Szent István és az Eötvös húzósabb, mint a Fazekas, sokkal több mindent várnak el még a szóbelin is. Ahogy az igazgatónő mondta nálunk: ,,Az a nagy különbség a Fazekas és a többi gimnázium között, hogy ide csupa olyan sokszínű gyerek jár, akik szeretnek tanulni. Ez viszont nem feltétlenül van így minden iskolában." Szóval innentől kezdve gondoljon mindenki azt, amit akar, bár mondom, nyugodtan kérdezz meg bárkit aki Fazekasos, hogy nem annyira nehéz és durva gimi mint aminek be szokták állítani.
2014. okt. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szt. István. Tényeg erős, szóval csak akkor gyere, ha bírod, viszont tényleg nagyon jó :)

14/L

2014. okt. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!