Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a francért kell a középisko...

Mi a francért kell a középiskolákban bizonyos napokon ünneplőruhát elvárni a diákoktól?

Figyelt kérdés

Ilyen október 23.-ai meg március 15.-ei megemlékezés miatt (előtte utolsó tanítási napon). Rendben van, hogy van megemlékezés (mondjuk szerintem senkit se érdekel), de minek ilyen szigorúan ünneplőruhában menni azért mert kb. 60 éve a másiknál meg majdnem 200 éve volt egy olyan esemény?

Ha meg valaki nem ünneplőben van ott, fenyegetik először figyelmeztetéssel aztán igazgató beír az ellenőrzőjébe.

Csakmert elég kellemetlen városban öltönyben utazni egyes embereknek pl. nekem, az emberek meg nézik biztos hogy "hát ez meg minek van kiöltözve?", vagy ha elviszem az ünneplőt hogy az iskolában vegyem át, akkor meg cipekedhetek össze-vissza egy csomó cuccot.


2014. okt. 22. 05:48
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Istenem, mekkora problémáid vannak! Azért kell ünneplőben megjelenni ezeken az alkalmakon, mert ezzel adod meg a tiszteletet azoknak, akik többek közt érted harcoltak és azért, hogy te egy élhetőbb világban élhess, mint ők annak idején. Illetve nem árt egy kis protokoll a kamaszoknak: ebből megtanulhatod, hogyan kell hivatalos eseményeken megjelenni: pl. diplomaátadás, állásinterjú, színház/operalátogatás, esküvő...
2014. okt. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Hülyének pedig senki nem néz, mert mindenki tudja, hogy márc. 14-én azért vannak a gyerekek ünneplőben, mert megemlékezés van a suliban.
2014. okt. 22. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Én is utáltam kiöltözni, megértem, hogy nyűg. A díszruháknak egyébként is az lenne az értelme, hogy az átlagosnál szebben nézz ki, ennek így nincs sok értelme.


Az ünnepségek meg el vannak cseszve, kötelező tiszteletadás és meghatódás helyett értelmet kéne nekik adni, és visszatérni az esemény szelleméhez, ha már ilyen kitüntetett pozícióban vannak. Október 23-án pl. minden apróságért hevesen ellenállni, ami nem demokratikus. Mondjuk a tanári kar ellen felszólalni.

2014. okt. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Mikor tizenegy-tizenkét éves voltam, mint most te (mert nyilván annyi körül vagy, akkoriban nem tudják felfogni az emberek még a megfelelő érettséggel az ilyen dolgokat - és most nem az ünneplőről beszélek), én is feleslegesnek éreztem. Aztán felnőttem, és mérlegeltem; ha 1848-ban vagy 1956-ban emberek képesek voltak meghalni azért, amiben hittek, az országért, ami ma szerencsére nagy részben miattuk is létezhet jelen formájában, és előírhatja nekem az ünneplő viselését, akkor annyit igazán megtehetek, hogy egy évben párszor felveszek egy fehér inget.
2014. okt. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Azért, hogy tiszteletet adj az ország őseinek. Abban viszont egyetértek, hogy az eszmei értéke társadalmi szempontból nagyon megkopott. Pedig ma minél sürgetőbb szükség lenne arra, hogy az emberek kiálljanak magukért és ne mástól várják el a problémák megoldását, mert ezzel kiszolgáltatják magukat, de úgy látszik mindhiába a többségnek nincs ezzel problémája.
2014. okt. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért néznének hülyének, hogy ünneplőben vagy? Ha nem ünnepkor megyek ünneplőbe akkor se néznek hülyének. Elég elmebeteg vagy ha ezt gondolod.


Csak egy hetet élnél úgy mint azok akik miatt ünneplőt veszünk fel tiszteletünk kinyilvánítása miatt , hidd el inkább egész évben az lenne rajtad, csak ne úgy kelljen élni.


szegénység, mindenki bejelenti a másikat, nem csinálhatod azt amit akarsz, ha mégis akkor megkínoznak és senki se fog megvédeni, bíróságon ha mindenki tudja, hogy igazad van akkor is elítélnek stb stb stb.

2014. okt. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én sosem szerettem kiöltözni, de elviseltem. Nekem az a problémám a fekete szövetnadrággal, fehér inggel, fényes fekete cipővel, hogy kényelmetlenül éreztem magam. De felvettem, mert tisztelettudó vagyok.

Felnőttként már nem várják el, hogy a munkahelyi rendezvényekre így öltözzek ki, a lényeg, hogy az átlagonsál elegánsabban öltözzek fel - szép, nem farmer hatású nadrág, valamilyen (akár mintás) ing, és tiszta cipő. Így azért kibírható. De míg diák voltam, el kellett viseljem. Viszont ma, munkahelyi kötelezettségből el kell mennem a városi megemlékezésre - arra fekete nadrág, fehér ing, fényes fekete cipő. Mert ez más, mint egy munkahelyi rendezvény. Ennek tiszteletet kell adni. Ennyi.

2014. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!