Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy hozzászóló írta, hogy az...

Egy hozzászóló írta, hogy az ELTE színvonala rohamosan esik. Ez igaz? Alátámasztanátok+ellenérvek is!

Figyelt kérdés
2010. jan. 25. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
igaz
2010. jan. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem az ELTE színvonala esik,hanem bizonyos szakoké és tudományterületeké,amiket az ELTE nyújt.
2010. jan. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az új rendszerben, a Bsc-ben már tényleg boldog-boldogtalant felvesznek. Utólag szórás persze van, ez szakonként különböző, de így, hogy már nincsenek szigorlatok sem, könnyebb bent maradni.

Az új pontozási rendszert nem ismerem, de ugye sok pluszt kapnak a gyerekesek, férjezettek, kisebbségek.. akik nem az addigi tanulmányukban, hanem másban jeleskedtek. Nálunk is volt egy, mindig közbepofázott még az 500 fős előadáson is, amivel a többieket is hátráltatta.

A tanárok között is van, aki csak a fizetésért csinálja, lead valamit de nem érdekli ki mit-hogy jegyez meg.

2010. jan. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
szerintem az a baj, hogy a mai diákok egyre kevesebbet tudnak (a középsuliban is csökkennek az elvárások, ld anno közép fizikán még kötelező volt a maxwell egyenletek, matekon meg az integrálás, deriválás, most meg csak emelten tanítják). így az egyetemi diákok tudásának színvonala is csökken (nem pár évre, hanem mondjuk 50 évre visszamenőleg). vannak egyetemek, amelyek ezt nagy ívben leszarják (ld. bme), vagy hozod a szintet, vagy mehetsz máshova mottóra... az eltéről én azt hallottam, hogy mivel folyamatosan igazodnak a hallgatók szintjéhez, maga az egyetem színvonala is csökken, bár diplomát többen kapnak, míg a bme (nagyjából) marad a régi színvonalon, de ott arányaiban elég kevesen kapnak diplomát.
2010. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

zuhan

én csak a biosz szakot tudom

én a szent istvánon tanulok, ott 20an vagyunk egy évfolyamon. az eltén több százan. kicsit más itt a kapcsolat az oktatókkal, és egy diákra is több figyelem jut nálunk, így sokkal több energia jut magára a tanulásra

2010. jan. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem azt mondanám, hogy egy bizonyos intézmény, kar vagy szak színvonala esik. Szerintem az egész felsőoktatás színvonala esik, pontosan az új rendszer miatt. DE! Amit én észrevettem az az, hogy aki úgy érkezik, hogy nincs elég alapja, hiába vették fel, előbb-utóbb kiszórják. Én konkrétan a debreceni orvosira járok és láttam, hogy írtátok, hogy leszarják az embert, hogy mit ért meg mit nem. Hát ez itt is így van, de azt mondják a felsőbb évesek, hogy ez az egyetem. Szóval itt tényleg magadnak tanulsz. Vagy megérted a könyvből, vagy nem. Ide is felvettek "fűt-fát", de már az első félév után jelentősen csökkent a létszám és még mi lesz később... Összességében szerintem aki elvégzi és komolyan veszi az mindenképpen jó szakember lesz, akárhova is jár. Az már más kérdés, hogy mekkora lesz a kereslet rá. De így általánosítani, hogy te az ELTE-n végeztél, ezért biztos nem jó színvonalas oktatást kaptál, helytelen.
2010. febr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!