Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Át lehet jelentkezni egyik...

Át lehet jelentkezni egyik karról egy másikra? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Első éves SZTE-s vagyok és sajnos nem látom át ezeket a dolgokat. TTIK-biológián vagyok, és át szeretnék menni BTK-pszichológiára vagy szociológiára. Ezt meg lehet tenni, vagy újra felvételiznem kell? Mik lehetnek a feltételek? Ha nem kell felvételiznem akkor is el kell érnem a meghatározott ponthatárt mintha felvétekiznék? És ha nincsen emelt érettségim abból ami a felvételihez kell,akkor le kell éretségiznem?

Előre is köszönök minden hasznos választ! :)



2014. okt. 31. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden esetben újra kell majd felvételizned. Ha pedig még a szükséges emelt szintű érettségi sincs meg, akkor főleg nem vesznek át, úgyhogy lélekben készülj újra az érettségire és a felvételis macerára. :-)
2014. okt. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Sokat segítettél, így tudom merre induljak!
2014. okt. 31. 14:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Első! Azt nem tudod véletlenül, hogy a szakváltásnál az első félévet ki kell-e fizetni vagy valami? Én is szakot akarok váltani.
2014. nov. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első félévet semmiképp nem kell kifizetned, ha abbahagyod, ha szakot váltasz, semmikor.
2014. nov. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egy kis off - jól meggondoltad, hogy átmész a BTK-ra?

Én is valaha biosszal kezdtem, aztán a kémiától megijedve jobbnak láttam átmenni szociológiára.

Hát nem kellett volna, ugyan a biológia diploma se biztosítás a jó munkához, de szociológiával 1,5 év munkanélküliség, jó pár sz.a.r munka után az érettségimmel sikerült minimálbérért elhelyezkedni. Ráadásul még presztízsértéke sincs, kb. kiröhögnek, hogy cuciológia, büfészak, ez is csak valami hülye akinek kellett egy ingyenpapír.

2014. nov. 3. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló, pszichológiával viszont nem lesz büfés :) Már ha lenyomja a mestert is.
2014. nov. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!