Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárok, vagy a témában sokat...

Tanárok, vagy a témában sokat tapasztaltak! Melyek a szimpatikus diák ismérvei egy szóbeli felvételi vizsgán?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos.

Az a helyzet, hogy előre félek a felvételiktől, mert hiába vagyok kitűnő tanuló, gyanítom, hogy a szóbeliken elég fontos a szimpátia.

Ha idegenekkel kell beszélnem, általában előveszem a - szerintem - egész választékos szókincsemet, kihúzom magam, a fellépésem határozott, tisztelettudó. Azonban mégis kicsit úgy viselkedem (teljesen tudat alatt), mintha két egyenrangú fél között történne a beszélgetés, pedig nyilvánvaló, hogy nem ez a helyzet.

Édesanyám szerint csak kedvesen kell mosolyogni, és nagy baj nem lehet, de én művigyorral az arcomon meglehetősen rosszul érzem magam, és nem is tudom sokáig kitartani.

Ez mennyire számít problémának? Csak túlreagálom?

Vagy egyszerűbb lenne, ha nem izgulnék, és csak lesz, ami lesz?

14/L



2014. okt. 31. 22:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A nyugodt, magabiztos kiállás sokkal megnyerőbb, mint a félénkség. De ne ess át a ló túloldalára, nem kell eltúlozni, add önmagad, légy udvarias. Az szokott az egyik legnagyobb hiba lenni, hogy túljátsszák magukat a gyerekek. A másik meg, ha véletlenül kap a diák egy olyan kérdést, amire akkor épp nem tud válaszolni valamiért, sokkot kap. Ilyenkor fel kell venni a kontaktust és megpróbálni együtt gondolkodni a kérdezőkkel. Valójában nem csak a tárgyi tudást nézik, hanem egyéb kompetenciákat is.
2014. okt. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem vizsgáztatok, csak 5 év egyetem után van némi tapasztalatom a szóbeli vizsgák terén.


Az első dolog a megjelenés. Alkalomhoz illő ruházat (fehér blúz, sötét szoknya vagy nadrág), figyelve arra, hogy ne legyen túl kihívó (popsit alig takaró szoknya, melleket kipakolós felső). Az sem túl előnyös, ha 15 centis, platformos cipellőben botladozva esel be a terembe. A smink is legyen szolíd, de azért az igényes megjelenésre figyelni kell (nem zsírtól csöpögő haj pl.).


Ezután lényeges a hallható, érthető köszönés, amely lehetőleg "teljes" legyen (Ne csak "jó napot", hanem "jó napot kívánok".)


A feleletnél próbáld meg logikusan felépíteni a feleleted, ne összevissza csapongj. Ha kérdeznek, de nem tudsz azonnal válaszolni, nyugodtan mondd meg, hogy egy kis türelmet kérsz, át kell gondolnod.


Igazából inkább azt könnyebb megmondani, hogy mit nem tanácsos csinálni.

- Ne vágj pofákat.

- Ne próbáld meg megmagyarázni, vagy utalni rá, hogy a tanár szemét. Pl. egyszer felelt mellettem a lány, a tanár kérdezett valamit (ami így szó szerint tényleg nem szerepelt a könyvben, de minimális logikával, a tananyag ismeretében simán megválaszolható volt a kérdés), erre a csaj elkezdett puffogni meg pofákat vágni, hogy hát a könyvben ez nem volt benne.

2014. nov. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!